کد مطلب: 26063 تعداد بازدید: ۲۱۵

ماه رجب فرصتي است براي خودسازي

هدايت ارزشمندترين نعمت خدا در ماه رجب است

یکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۳:۲۴
استاد اخلاق حوزه و دانشگاه تصریح کرد: خداوند به واسطه حضور در ماه رجب و به بركت اين ماه، نوري در وجود بنده اش قرار مي دهد كه ميل او به عبادت و تنفرش از گناه را بيشتر مي كند.

حجت الاسلام سيد ابراهيم حسيني، استاد اخلاق حوزه و دانشگاه در جمع طلاب و اساتيد مدرسه علميه فاطمه الزهراء(س) اصفهان ذضمن تبريك حلول ماه مبارك رجب به فضايل و ويژگي هاي اين ماه اشاره کرد و گفت: با توجه به روايات، خداوند درهاي رحمتش را در اين ماه براي بندگان مي گشايد و هر كه در اين ماه استغفار كند، گناهانش بخشيده مي شود و گذشته اش مورد غفران قرار مي گيريد.

 

وی با بیان اینکه اين ماه ظرفيت اين را دارد كه هر چه از خداوند خواسته شد، عنايت مي شود خاطر نشان كرد:‌ در اين ماه خداوند ريسماني بين خود و بنده اش قرار مي دهد، هركه به اين ريسمان وصل شود هدايت مي شود.

 

استاد اخلاق حوزه و دانشگاه تصریح کرد: بايد به اين نكته توجه كنيم كه بين دعا كردن و سوال از درگاه الهي تفاوتي وجود دارد، در دعاكردن، بنده فقط خود خدا را مي خواهد اما در سوال كردن، نعمت هاي دنيوي مد نظر است، پس چه خوب است كه در اين ماه به جاي سوال، خدا را بخوانيم(دعا) و فقط نعمت هدايت را از او بطلبيم زيرا هدايت ارزشمندترين نعمت است.

 

حجت الاسلام حسيني سخنان خود را با حديثي از امام كاظم(ع) ادامه داد و گفت: بنا به فرموده امام معصوم، رجب ماه بزرگي است، خداوند در اين ماه گناهان را محو مي كند و حسنات را چند برابر مي كند، هركه يك روز از اين ماه را روزه بگيرد به اندازه يك سال جهنم از او دور مي شود.

 

 وي گفت: در آيه 135 سوره آل عمران «و الذين اذا فعلوا فاحشة او ظلموا انفسهم ذكروا الله» خداوند شاخصه هاي اهل ايمان را بيان مي كند: اهل ايمان كساني هستند كه وقتي يك گناهي انجام مي دهند، به ياد خدا مي افتند و استغفار مي كنند و سريع تصميم بر جبران گذشته مي گيرند.

 

حجت الاسلام حسيني اظهار داشت: انسان بايد در هر لحظه زندگي (در انتخاب ها و دوراهي هاي زندگي) به ياد خدا باشد، اين مصداق كامل ذكر قلبي است كه ما انسان ها بايد حداقل آن را در اين ماه رعايت كنيم.

 

وی در پايان متذكر شد: ماه رجب فرصتي است براي خودسازي، پس برای ایجاد رابطه نزديكتر و بهتر با خدا تلاش كنيم.