کد مطلب: 26062 تعداد بازدید: ۱۸۶

شفاعت حق کسانی است که روش زندگی ائمه ع را در پیش گرفته باشند

یکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۸:۱۶
امام جمعه شهرستان نجف آباد با اشاره به اینکه شفاعت حق است گفت: شفاعت به کسانی می‌رسد که روش زندگی ائمه(ع) را در پیش گرفته و به معنای واقعی از قرآن و عترت تبعیت کرده باشند.

حجت الاسلام مصطفی حسناتی، امام جمعه شهرستان نجف آباد در جمع طلاب حوزه علمیه زهرائیه با بیان حدیثی از امام هادی(ع) ابراز داشت: وقتی شخصی برای نفس خود کرامتی لحاظ نمی کند، بدون تردید به دیگران نیز اهمیت نخواهد داد و دوست این فرد از شرّ او در امان نخواهد بود و این امر نشانگر اهمیت نقش تربیتی دوست و هم‌نشین در زندگی است.

 

وی با اشاره به قرار گرفتن در ماه رجب المرجب اضافه کرد: تا حد توان باید از این ماه و ماه‌های شعبان و رمضان بهره جست و این بهره‌گیری با قدر دانستن ماه رجب شروع می‌شود که ماه امیرمؤمنان است و بعد شعبان ماه رسول خدا و بعد رمضان ماه خداست.

 

امام جمعه شهرستان نجف آباد همگان را به استغفار و انجام اعمال عبادی از جمله روزه ماه رجب و همچنین خواندن ادعیه و اذکار ویژه در این ماه دعوت و بیان کرد: نگذاریم این فرصت گرانبها به آسانی از دست ما برود.

 

حجت الاسلام حسناتی به مسئله شفاعت اشاره کرد و گفت: شفاعت حق است، اما به کسانی می‌رسد که روش زندگی ائمه را در پیش گرفته و به معنای واقعی از قرآن و عترت تبعیت کرده باشند.

 

وی در پایان تاکید کرد: باید سعی کنیم شیعه واقعی امامان باشیم و این میسّر نمی‌شود مگر اینکه از آنچه ایشان نهی فرموده‌اند دوری جسته و هر آنچه که امر فرموده‌اند را به خوبی انجام دهیم.