کد مطلب: 25579 تعداد بازدید: ۲۰۹

برگزاری نشست اخلاقی با موضوع الگوی کامل انسانیت در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون س دولت آباد

سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰:۱۳
حجت الاسلام حسین خادمی، استاد حوزه و دانشگاه در نشست اخلاقی با حضور طلاب در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون(س) دولت آباد درباره حکمت 289 نهج البلاغه با موضوع الگوی کامل انسانیت در زمینه های اخلاقی، اجتماعی و تربیتی پرداخت.

وی در ابتدا بر اینکه انسان در اصلاح و تزکیه صفات اخلاقی، اجتماعی و تربیتی باید هر روز گامی به جلو بردارد و قرآن دست راست، نهج  البلاغه دست چپ و نهج الفصاحه روبروی او باشد، تاکید کرد.

استاد حوزه و دانشگاه در توضیح حکمت 289 بیان داشت: امیر بیان حضرت علی(ع) در این خطبه می فرمایند «در گذشته برادری دینی داشتم که در چشم من بزرگ مقدار بود چون دنیای حرام در چشم او بی ارزش می نمود، از درد شکوه نمی کرد، آنچه را نمی یافت، آرزو نمی کرد، آنچه را می یافت زیاده روی نداشت(ادعایی از خودش نداشت) و در بیشتر عمرش سکوت اختیار می کرد اما گاهی که سخن می گفت بر دیگر سخنوران برتری داشت.»

حجت الاسلام خادمی، همچنین توصیه هایی راجع به خواندن یک دوره تفسیر قرآن، کتاب های تاریخ اسلام، کتاب های شهید مطهری و کتاب پیرامون احکام شرعی جهت مسط شدن بر احکام داشت.

وی در پایان اشاره ای به فرمایشات رهبر معظم مبنی بر اینکه دشمن در حوزه های علمیه در حال انقلاب زدایی است و طلاب باید بیش از پیش آگاهی خود را افزایش دهند و از انقلاب و رهبر جدا نگردند، داشت.