کد مطلب: 25195 تعداد بازدید: ۲۰۰

برگزاری جلسه اخلاق در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا س ویلاشهر

سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶:۳۲
جلسه اخلاق در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) ویلاشهر با عنوان پیشگامان اخلاق طلبگی برگزار شد.

حجت الاسلام سید رضا هاشمی، استاد حوزه و عضو هیئت امنای مدرسه فاطمه الزهرا(س) ویلاشهر در جمع طلاب این مدرسه حضرت زهرا(س) را نمونه ای کامل در عشق و محبت به خداوند معرفی کرد.

 وی در ابتدا به بیان نکاتی پیرامون معرفت الله پرداخت و معرفت الهی را غیر از علم به وجود خدا دانست و گفت:  علم به وجود خدا از راه دلایل عقلی ممکن است، اما معرفت را باید خدا عطا کند.

 حجت الاسلام هاشمی اضافه کرد: خدا را باید در کوی معرفت معصوم(ع) شناخت.

 وی در ادامه به ماجرای گفتگوی حضرت داود با خدا اشاره کرد و گفت: وقتی خداوند به حضرت داود فرمود «مرا دوست بدار و کاری کن بندگان نیز مرا دوست بدارند،  حضرت داوود گفت خدایا تو را دوست دارم، اما چه کنم که بندگان تو را دوست بدارند؟ خداوند فرمود نعمت های مرا برای مردم یادآوری کن» بنابراین شناخت محبت می آورد و راه دوستی با خدا آشنایی با نعمت ها می باشد.

 حجت الاسلام هاشمی درباره محبت خداوند به روایت امام صادق(ع) اشاره کرد که فرموده اند «صاحبان فکر که اعمالشان بر اساس تفکر است، نتیجه آن محبت خدا و اهل بیت  می شود.»

  وی در ادامه به این نکته که اگر کسی محبت خدا را بچشد، آن را با هیچ محبتی عوض نمی کند اشاره و تصریح کرد: اینکه باید محبت غیر خدا را از دل بیرون کرد، به معنای دوست نداشتن غیر خدا  نیست، بلکه باید محبتی که در راستای محبت خدا نیست، را از دل بیرون کرد.