کد مطلب: 25079 تعداد بازدید: ۲۳۸

برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون س دولت آباد با حضور امام جمعه شهرستان برخوار

پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۵:۴۸
حجت الاسلام مسعود سرافراز، امام جمعه شهرستان برخوار، در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون(س) دولت آباد بیان داشت: علم و تقوا برای انسان ها عموما و برای اهل علم به عنوان دو بال برای صعود به قله های تعالی و کمال است که به هرکدام از این دو کم توجهی شود، زیان هایی به طالب علم و طلبه علوم حوزوی می شود.

وی افزود: یک طلبه به عنوان سرباز امام زمان، باید در جهت بهره گیری از دانش حوزوی و بهره گیری از اخلاق اسلامی اهتمام جدی داشته باشد.

حجت الاسلام سرافراز، ابراز داشت: از توصیه های اکیدی که من از بزرگان خصوصا از آیت الله بهجت خوانده و شنیده ام اینکه می فرمودند: کتاب معراج السعاده یراقی را یک طلبه باید مطالعه کند و این کتاب را باید روزی یک صفحه اش را بخواند و به آن عمل کند، چرا که آموزه های اخلاقی شدیدا مورد نیاز جوامع بشری است.

وی ادامه داد: امروزه مسائل اخلاقی شدید مورد هجوم دشمنان است و این همه بلا به خاطر دور بودن از اخلاق است و از اینجا ضرورت و اهمیت وجود حوزه های علمیه آشکار می شود، چرا که حوزه های علمیه پاسدار و پشتیبان نظام اند که اگر حوزه های علمیه از بین برود، امیدی به پایداری نظام هم نیست.

امام جمعه شهرستان برخوار، در پایان به ذکر توصیه هایی چند از آیت الله بهجت به طلبه ها پرداخت و گفت: هر شب نفس خود و برنامه کاری خود را محاسبه کنید، هرکس محاسبه نفس کند و به عملش عمل کند خداوند محاسبه آخر عمر را به او الهام خواهد کرد.

وی افزود: هیچ شاگردی نباید به بهشت و جهنم رفتن به استادش نگاه کند، عامل بودن و عالم بودن با هم فرق دارد و درس را رها نکنید و لحظه ای از فراگیری علوم غفلت نکنید.