کد مطلب: 25076 تعداد بازدید: ۲۱۴

برگزاری نشست اخلاقی از سوی مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراءس اصفهان

پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵:۲۱
نشست اخلاقی با حضور کادر، اساتید و طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراءس اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام سيد ابراهيم حسيني، استاد اخلاق حوزه و دانشگاه در جمع طلاب مدرسه علميه فاطمه الزهراء(س) اصفهان با اشاره به آيه 29 سوره صاد «كتابٌ اَنْزَلْناهُ أِليكَ مُباركٌ لِيدَّبَّروا آياتِه وَلِيَتَذَّكَّرَاُولُوا الْاَلْباب» گفت: هدف از نزول قرآن تدبر در آن است.

وی با بیان اینکه تدبر مقدمه اي است براي تذكر دادن به ديگران  و تدبر در قرآن وظيفه عموم مردم است اظهار داشت: طلاب بايد زمينه تدبر در قرآن را در جامعه ايجاد كنند و بايد خود طعم آن را بچشند و بعد به ديگران بچشانند.

وي ضمن تبيين آيات 17 تا 33 سوره قلم ادامه داد: فرايند توليد عذاب يك چيز است و آن ناسپاسي از نعمت هاي خدا است، پس تمام حملات شيطان با توجه به آيه 16و17 سوره اعراف «قال فبما أغويتني لأقعدن ....ولاتجدوأكثرهم شاكرين» به خاطر ناسپاسي است.

حجت السلام حسيني خاطر نشان كرد: هرگناهي كه انسان انجام مي دهد ريشه در ناسپاسي دارد و بسياري از ناشكري ها به خاطر اين است كه انسان  نمي داند آنچه را كه دارد نعمت است ،بي اعتنا به نعمت هاست براي همين شكر آن را به جا نمي آورد.

وي به حديثي از پيامبر اشاره کرد و گفت: پيامبراكرم(ص) فرمود «آنقدر كه من از ناسپاسي بندگان نسبت به نعمت هاي الهي مي ترسم، از گناه آنان نمي ترسم» شايد علت آن باشد كه كسي كه گناه مي كند، راه توبه برايش باز است، اما ناشكري قابل جبران نيست.

استاد دانشگاه در پايان خاطر نشان كرد: شكر خداوند باعث افزايش نعمت مي شود، انسان به وجود نعمت ها و انواع آن  پي مي برد و انواع شكرگزاري را مي شناسد و در برابر نعمت ها آن را به جا مي آورد.