کد مطلب: 25070 تعداد بازدید: ۲۴۴

حضور خادمان حرم حضرت معصومه س در جمع طلاب مدرسه علمیه زهرائیه نجف آباد

پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۶:۱۴
مدرسه علمیه زهرائیه نجف آباد پذیرای سه نفر از خادمان حرم شریف حضرت معصومه(س) و حجت الاسلام غلامعلی عباسی، محقق پژوهشکده آستان مقدس حضرت معصومه بود.

حجت الاسلام عباسی در ابتدا به مقام والای امامت حضرت ابراهیم(ع) و بحث ذریه ایشان اشاره کرد و گفت: اوج این ذریه پروری را در برنامه و روش پیامبراکرم(ص) می توان یافت که اجر رسالت خویش را مودت به قربی می داند.

وی همچنین حضرت زهرای مرضیه را نمودی از این برنامه معرفی کرد و افزود: بانویی که در 9 سالگی می تواند اوج مکارم اخلاق را منتقل کند، الگویی برای ماست تا راه را دریابیم و به حقیقت انسانی دست پیدا کنیم، ایشان بانوی است که هجرت را از درون جان آغاز کرده و انگیزه ای جز یاری ولایت را دنبال نمی کرد.

محقق پژوهشکده آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد: امامان معصوم  نهضتی را آغاز کردند تا به نشر مذهب اسلام و از بین رفتن نقشه های دشمنان دین خدا منجر شود و در این راه حضرت فاطمه زهرا(س) برای یاری ولایت حرکت کرد.

حجت الاسلام عباسی به برخی از ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگ پرداخت و گفت: در فرهنگ قرآن و اسلام  مرد و زن از نظر مقام انسانی و رسیدن به قرب الی الله برابرند و این بانوی جلیل القدر به عنوان الگو معرفی شده اند.

در پایان این مراسم طلاب حاضر در جلسه از مدیحه‌سرایی یکی از خدام کسب فیض کرده و از پرچم مرقد شریف حضرت معصومه(س) تبرک جستند.