کد مطلب: 24846 تعداد بازدید: ۲۳۶

برگزاری همایش بررسی اعتقادات فرقه انحرافی داعش و تکفیری ها در مدرسه علمیه النجيبيه كوشك

شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۱:۱۹
همایش بررسی اعتقادات فرقه انحرافی داعش و تکفیری ها با حضور حجت الاسلام رسول صادقیان، معاونت پژوهش بنیاد مهدویت اصفهان در مدرسه علمیه النجيبيه كوشك برگزار شد.

حجت الاسلام صادقیان گفت: پدیده داعش جزئی از جریان سلفیت است و امروز جریان های سلفی و داعش در حال رشدند؛ ۷هزار گروه تروریستی که بزرگ ترین آن داعش است، منحصر به سوریه نیست و در هر جای دنیای اسلام پراکنده اند.

وی با بیان اینکه پیامبر در خطبه غدیر به مسئله مسیر آینده  اسلام که مسیر ولایت بود و مهدویت اشاره کردند و اضافه کرد: در سقیفه یک راه دیگر در عالم باز شد و خلفای سه گانه، بنی امیه، بنی عباس و حالا هم اعتقاد داعش برآن است که می خواهد دوباره خلافت ایجاد کند.

معاونت پژوهش بنیاد مهدویت اصفهان اظهار داشت: در روایت پیامبر(صلی الله علیه و آله) «من مات و لم یعرف إمامَ زَمانِهِ ماتَ مَيْتَةً جاهلیۀ» در واقع به دو جاهلیت کفر و نفاق اشاره شده است.

وی تصریح کرد: جاهلیت نفاق به راحتی شناخته نمی شود و خطرناک تر است و پیوند اسلام و کفر است؛ این پیوند یک انرژی و قدرت ایجاد می کند که باید تخلیه شود تا تمام شود؛ وقتی تمام شد شروع به افول می کند؛ پدیده های اجتماعی این گونه ظهور و بروز می کنند و از بین می روند.

حجت الاسلام صادقیان گفت: سلفی یعنی گذشته گرا؛ آرمان تحقق خلافت دوباره؛ می خواهد حرم حضرت زینب را خراب کند و مجسمه  یزید را بگذارند که سر امام حسین(علیه السلام) را در دست گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: آنها بن لادن را در مقابل امام خمینی(ره) درست کردند؛ بن لادن یعنی آرمان احیای خلافت گذشته؛ به سرعت در جامعه  وهابیت محبوبیت پیدا کرد.

معاونت پژوهش بنیاد مهدویت اصفهان اظهار داشت: امروز محبوبیت جبهه  النصره و داعش در حال  کم شدن است، چون مردم دیدند آن ها تروریسم هستند نه انقلابی.

وی با تاکید بر اینکه مسلمانان باید به انقلاب بازگشت جدی کنند گفت: گسل تکفیر در دنیای اسلام توسط آمریکا فعال شده و مواجه با قتل و کشتار مسلمانان که در واقع در حال تمام شدن است، زمینه های ظهور  امام زمان(عج) است.