کد مطلب: 24816 تعداد بازدید: ۲۱۸

برگزاری نشست اجتماعی با موضوع آسیب های ماهواره در مدرسه علمیه خواهران سید الشهداء ع اصفهان

پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۶:۲۸
نشست اجتماعی با موضوع آسیب های ماهواره با سخنرانی حامد آزاد، کارشناس رسانه در جمع طلاب، اساتید و کادر مدرسه علمیه سید الشهداء(ع) اصفهان برگزار شد.

آزاد با اشاره به جهل مردم در استفاده از فضاهای مجازی و اینترنت و ماهواره گفت: همانگونه که عرب جاهلی زنده به گور کردن دختران را کار بدی نمی دانست، در این زمان هم مردم در جاهلیت مدرن هستند، یعنی استفاده از ماهواره، فیس بوک را مدرنیته بودن خود می دانند، در حالی که این ها محصولات تکنولوژی نه خود تکنولوژی هستند.

وی اظهار داشت: امروزه ابزار را با عنوان تکنولوژی به ما تحمیل کرده اند و ما به جای اینکه سوار بر قطار تکنولوژی و زمینه ساز ظهور شویم، مرکب و فرمانبر تکنولوژی شده ایم.

 

آزاد گفت: نقل است که در آخرالزمان هر قدم خر دجال بیش از چهار کیلومتر است، یعنی از سرعت هواپیما بیشتر، همین رسانه ها خر دجال هستند، به خاطر جهل و نادانی ما، خر دجال بر ما سوار شده است.

وی اظهار داشت: رسانه ها روی همین جهل مخاطب سرمایه گذاری می کنند، مثلا با  هر ورود به یکی از این این نرم افزارها، صد و چهل و پنج دلار، به جیب شرکت سازنده می رود و همین جهل و نادانی باعث شده، ما مذهبی ها، خیال کنیم دفاع از دین فقط در این گروه ها و با پاسخ به شبهات مردم اتفاق می افتد.

وی با تاکید بر اینکه باید اول سواد رسانه ای پیدا کرد و بعد وارد این گروه ها شد تصریح کرد: کسانی که این شبهات را ایجاد می کنند، متخصص هستند و گاهی اوقات پاسخ سوالاتشان را تنها علما و مراجع تقلید می دانند و ما تنها با مراجعه به سایت شایعات و شبهات می توانیم پاسخ شان را بدهیم.

وی گفت: آنها تنها می خواهند ما را از رسالت اصلی مان دور کنند و وقت ما را در این گروه ها تلف کنند، امام علی (ع): بزرگترین مصیبت نادانی است، بنابراین تنها راه علاج واقعه سواد است.

آزاد با بیان این که بعضی ادعا می کنند فقط از شبکه های مستند ماهواره استفاده می کنند چنین گفت : حتی اگر فقط برنامه های مستند دیده شود، چون براساس نظریات داروین برنامه ریزی شده است، که مبدا جهان را خدا نمی داند، باز هم مخرب است.