کد مطلب: 24670 تعداد بازدید: ۲۳۶

برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون دولت آباد

دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۹:۰۰
حجت الاسلام جعفر ناصری، استاد اخلاق حوزه در جمع طلاب و اساتید و کادر حوزه علمیه حضرت نرجس خاتون دولت آباد با اشاره به گام های ارتباطی حضرت موسی(ع) گفت: درخواست آمادگی «رب اشرح صدری»، آسان سازی امور «و یسرلی امری»، قدرت بیان امور در ذهن «واحلل عقده من لسانی» که این سه گام مختص به متکلم است و اما گام بعدی «یفقهوا قولی» و گام برای مخاطب است.

 وی در ادامه به بیان الگوهایی قرآنی پرداخت و اظهار داشت: یکی از  الگوهای قرآنی حضرت مریم(س) است و حضرت مریم(س) چه کرده بودند که در کوتاه ترین فرصت اراده شان محقق شد و درخت خشکیده برای او ثمر داد، ایشان چه مشکلاتی بر دوش کشیدند و چه سختی هایی کشیدند.

 استاد اخلاق حوزه ابراز داشت: همانطور که یک درخت باید سیر نباتی اش را طی کند، انسان نیز باید یک سیری را طی کند تا به جایگاهی برسد که چنین شود.

 حجت الاسلام ناصری خاطر نشان کرد: حالا ما چطور فکر می کنیم؟ می گویم اصلا نباید مشکلی باشد، یا اگر هست باید خیلی زود حل شود، در حالی که زندگی بدون مشکل معنا ندارد و انسان باید مشکلات را مدیریت کند.

 وی تاکید کرد: باید ظرفیت مان را بشناسیم و بالا ببریم و حضرت مریم(س) ظرفیتش را با تحمل سختی پر کرد، انسان ها هم می توانند رشد کنند و به ظرفیتی که برایشان مقرر شده برسند.