کد مطلب: 24666 تعداد بازدید: ۱۷۵

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی بیات

نخبگان حساس باشند، خطر تحریف گفتمان امام خمینی ره جدی است

دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۹:۱۰
نشست نهضت روشنگری با موضوع خطر تحریف شخصیت و گفتمان مکتب حضرت امام خمینی(ره) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا مهدوی بیات در مدرسه بانو مجتهده امین(ره)اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی بیات در این نشست به بیان کلیاتی از موضوع، سابقه و ابزار تحریف گفتمان امام خمینی(ره) پرداخت و اظهار داشت: دشمنان اسلام تلاش فراوانی در مقابل گسترش اسلام انجام دادند مانند ترور شخصیت پیامبر(ص)، تحریم و فشار اقتصادی، اقدامات نظامی و تطمیع پیامبر اسلام(ص).

وی افزود: اما همگی این نقشه ها به شکست انجامید چرا که از اسلام شناخت نداشتند و دشمن تغییر تاکتیک داد و منطقی ترین راهبرد را به کار برد و آن تحریف بود که متأسفانه مؤثر افتاد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به آسیب های وارده تحریف در صدر اسلام اشاره کرد و گفت: همین حربه امروز نیز جهت شکست انقلاب اسلامی از سوی دشمنان داخلی و خارجی طرح ریزی شد و آن تحریف مکتب حضرت امام خمینی(ره) و گفتمان سازی است، که بحمدالله با درایت و ذکاوت رهبری معظم و سفارشات حضرت امام(ره) این نقشه نیز به شکست انجامیده است.

وی به سخنان مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: تنها سه روز پس از رحلت امام(ره) بود که رهبر معظم دغدغه ای را آرام و دقیق، تحت عنوان خط امام(ره) مطرح کردند و فرمودند: «اگر راه امام را گم کنیم، ملت ایران سیلی خواهد خورد.»

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی بیات همچنین به سخنان امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) نسبت به این مسأله هشدار داده بودند و صرفاً سخنان خود را به دست نوشته ها یا صوت ایشان از صداوسیما منحصر کردند و همین امر سبب شد تا ایشان دستور تأسیس مؤسسه نشر آثار امام(ره) را صادر نمودند.