کد مطلب: 24520 تعداد بازدید: ۴۰۸

دیدار مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا س گلدشت

پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۷:۲۴
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در دیدار با اساتید، کادر و طلاب حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) گلدشت درباره ویژگی های زن گفت: خداوند مرد را با ویژگی های خودش و زن را هم با ویژگی های خودش آفریده و در قرآن فرموده است «انّ اکرمکم عند الله اتقاکم» و مرد یا زن هر کدام، با تقوا باشند، عزیز خدا هستند.

وی با بیان اینکه در این میان، بار تربیت یک نسل با تقوا بیش از همه بر دوش زن است افزود: انسان های پاک، حاصل رحم های پاک هستند.

وی در ادامه افزود: تاریخ تاکنون نشان داده است که ممکن است حتی اولاد پیامبر، ناصالح باشد، همچون پسر نوح، اما در تاریخ سراغ نداریم که مادری پاک بوده باشد اما اولادش ناصالح باشد، چرا که حاصل ارحام مطهره، اولاد مطهر است.

حجت الاسلام ابطحی در فضیلت حضرت زهرا (سلام الله علیها) تصریح کرد: پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در مقام نبوت است و بالاتر از او نیست، او اشرف همه انبیاء بود، ولی وقتی حضرت زهرا(سلام الله علیها) وارد می شدند، از جای خود بر می خواست و دست ایشان را می بوسید.

وی اظهار داشت: پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمودند «فاطمه سیده نساء العالمین است» یعنی  بهترین زنان عالم است که از زمان خلقت آدم و حوا تا قیامت زنی به مرتبه و مقام حضرت زهرا(سلام الله علیها) نرسیده و نخواهد رسید.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به اینکه زهرای اطهر دارای علم لدنی بود و آن را نشر می داد گفت: چنانکه به کنیز خود؛ فضه، آنقدر آموخته بودند که فضه در 20 سالگی سخنی جز با آیه های قرآن نمی گفت و دختری تربیت کرده بود که حتی در شب یازدهم محرم نماز شبش ترک نشد و آنقدر توحید داشت که آن همه ظلمی را که دیده بود، جز زیبایی نمی دانست و «ندای مارأیت الا جمیلا» سر می داد.

حجت الاسلام ابطحی در ادامه به طلاب سفارش کرد: حوزه متعلق به همین عزیزان، متعلق به حضرت زهرا(س)، متعلق به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است و درس خواندن در حوزه علمیه هنر نیست، چرا که از هر نامسلمانی هم بر می آید، تقوا و تزکیه نفس است که اهمیت دارد، چنانکه به جایی برسیم که به جز خدا نبینیم.

وی خطاب به طلاب گفت: سعی کنید نیم ساعت قبل از اذان صبح بیدار شوید، طلبه ای که نماز شب نخواند، طلبه نیست و سعی کنید نماز اول وقت را هیچ  گاه فراموش نکنید و ثمره آن را در زندگی ببینید.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان افزود: همچنان که خوب درس می خوانید، آموزش هم بدهید و علمتان ظاهری نباشد، همواره با وضو باشید، دست به قلم شوید و از نوشتن نهراسید، چرا که این نوشتن است که مکتب و نام اسلام را باقی می گذارد.