کد مطلب: 24412 تعداد بازدید: ۲۵۵

برگزاری نشستی با موضوع دستاوردهای انقلاب و جنگ جمعیتی دشمن در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمیه درچه

دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۳:۰۰
نشستی با موضوع «دستاوردهای انقلاب و جنگ جمعیتی دشمن» با حضور اساتید، کادر و طلاب در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه درچه برگزار شد.

بیژن شمس استاد حوزه و دانشگاه در این نشست ضمن بیان دستاوردهای موفقیت آمیز انقلاب اسلامی ایران در طول 37 سال در عرصه ی اقتصادی، سیاسی، نظامی، علمی و هسته ای گفت: مهمترین دستاورد انقلاب، استقلال سیاسی و نظامی است و در طول این 37 سال هیچ کشور خارجی نظر خودش را به ما تحمیل نکرد و در عرصه نظامی نیز رتبه ی 6 در تولید موشک های بالستیک و موشک های صاعقه و به لحاظ علمی رتبه 17 را در کل دنیا دارا هستیم.

شمس افزود: دشمنان می خواهند از رشد علمی و قدرت علمی ایران سوء استفاده کنند، به عنوان مثال در نانو تکنولوژی رتبه 6 دنیا هستیم و شاهد دشمنی در عرصه علم نیز این است که در گذشته شاهد پنج شهید هسته ای کشورمان بودیم.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: مردم و ولایت فقیه دو مؤلفه محکم در پیشبرد جامعه هستند که طبق برآورد دشمن(از سال 57 تا 68) در ولایت فقیه نمی توان نفوذ کرد، اما می توان در مردم نفوذ کرد و بر این اساس با حربه جنگ نرم، مطالعات خود را در زمینه سبک زندگی و شیعه شناسی آغاز کردند.

وی اظهار کرد: این نکته قابل توجه است که در شیعه شناسی دشمن می داند جزء به جزء انرژی گرفتن ما از مکتب اسلام می باشد و به این نتیجه رسید که در بستر تغییر سبک خانواده اسلامی با دو ابزار ماهواره و تلفن همراه می توان اعتقادات راسخ را از مسلمانان گرفت و وحدت خانوادگی آن ها را تبدیل به انفراد خانوادگی کرد.

وی افزود: دشمن پی برد که در این مسیر لازم است تفکر اومانیسمی و عبور از لیبرالیسمی و آزاد زیستن ترسیم شود و همچنین از دو دریچه چشم و گوش می توان ولع دیدن و به دنبال آن فخر فروشی را در آنان ایجاد کرد، به طوری که دنیا برایشان متبلور شود و آخرتشان له شود.

این استاد پس از تبیین جنگ نرم و فتنه ی سیاسی 88 به جنگ جمعییتی دشمن پرداخت و گفت: در جنگ جمعیتی، دشمن به روش غیر مسلحانه برای تضعیف طرف مقابل، به جای صرف هزینه برای کشتن انسان ها از به دنیا آمدن آن ها جلوگیری می کند، با این مبنا که جمعیت کشورهای منطقه خاور میانه علیه منافع آمریکا است و بدین ترتیب این هدف را دنبال کردند که «اعتقاد درونی رزق از جانب خداست را تبدیل به شعار فرزند کمتر زندگی بهتر کنند.»

وی ادامه داد: دشمن از طریق فرآیندهایی همچون اسکونیز در قالب شعار انسان دوستانه و عملکرد های دیگری مثل واکسیناسیون شدن، تزریق واکسن کزاز و... عقیم سازی را دنبال کرد.

این مشاور در ادامه به راهکارهای آن نیز پرداخت و افزود: انقلاب ما تمام نشده است و ما انقلاب های متفاوتی مثل انقلاب اقتصادی، صرفه جویی، مصرف گرایی و انقلاب مهارت خانوادگی را داریم و این که بدانیم نقش ما در این زمینه چیست و به لحاظ خانوادگی به غنای فکری برسیم به طور ی که هر کس وظیفه خودش را بشناسد و در حوزه های مختلف فرآیند های مختلف ایجاد کند و در یک جمله از «خود سازی» شروع شود.

شمس در پایان بر وظیفه خطیر طلاب تاکید کرد و اظهار داشت: تشخیص و تبلیغ به موقع وظیفه ماست که گوش به فرمان رهبر در هر زمان باشیم.