کد مطلب: 24130 تعداد بازدید: ۲۲۷

هم اکنون بودجه حمایتی حوزه های علمیه، به اندازه بودجه یک دانشگاه هم نیست

یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۶:۴۷
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهانگفت: حوزه علمیه در تکمیل و بهره برداری پروژه های عمرانی حوزه علمیه دچار مشکل است و بسیاری از این پروژه ها متوقف شده است که نیاز به یاری و حمایت دولت و خیرین دارد.

حجت‌الاسلام سید مهدی ابطحی،مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در  نشست حوزه های علمیه خواهران و دفتر امور بانوان استانداری اصفهانبا اشاره به اینکه مدت 18 سال از عمر حوزه های علمیه خواهران می گذرد گفت: مجموع بودجه کل حوزه های علمیه خواهران و بردارن کمتر از بودجه ایست که به یک دانشگاه داده می شود و عمدتا کمک های خیرین و مردم همیشه یار حوزه ها بوده است.

وی افزود: در استان اصفهان تاکنون 18 حوزه ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است و 12 مدرسه علمیه خواهران در دست ساخت است و در این سال کمک های دولت ضعیف بوده و بعضی از ساخت و سازها متوقف شده است.

وی با بیان اینکه باید به فکر ایجاد حمایت مالی اصولی برای حوزه های علمیه باشیم تاکید کرد: هم اکنون بودجه اداره حوزه های علمیه، به اندازه بودجه اداره یک دانشگاه هم نیست.

وی درخواست استفاده از بودجه فرهنگی استانداری را مطرح کرد و گفت: اگر استانداری در این زمینه می تواند کمک کند، جا دارد این کمک برای حوزه های علمیه استفاده شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: متاسفانه حوزه علمیه در زمینه به پایان رساندن پروژه های عمرانی حوزه علمیه دچار مشکل است و بسیاری از این پروژه ها متوقف شده است که نیاز به یاری و حمایت دولت و خیرین است.