کد مطلب: 24121 تعداد بازدید: ۱۹۳

برگزاری نشت سلامت معنوی و نقش آن در زندگی طلاب در مدرسه علمیه خواهران الزهراء س چادگان

یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۳:۴۷
نشست«سلامت معنوی و نقش آن در زندگی طلاب» با حضور حجت الاسلام حسن منتظری از اساتید دانشگاه و حوزه در مدرسه علمیه الزهراء(س) چادگان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن منتظری در این نشست گفت: انسان مؤمن و با ایمان همواره با آرامش، اطمینان درونی و امید زندگی می‌کند و به خاطر رعایت اصول اخلاقی و انسانی و باور به مسائل دینی و معنوی از امراض روحی و روانی مصون است و چنین فردی به جهت داشتن توکل از اضطراب و نگرانی دور می ماند و در طوفان سختی‌ها و بلاها لرزان نمی شود.

وی در ادامه اشاره ای به بحث معنویت در زندگی امروز بشر داشت و افزود: اگر روح و روان در سلامت قرار گیرد، جسم انسان هم به سلامت می رسد و بحران امروز جوامع غربی همان بحران معنویت است.

وی تاکید کرد: دین و آموزه های دینی در کاهش اضطراب و نگرانی و ایجاد آرامش و امنیت نقش چشمگیری دارد.

حجت الاسلام منتظری، هچنین مهمترین مسئله در بحث سلامت معنوی را شناخت جایگاه انسان در آفرینش دانست و تأکید کرد: پی بردن انسان به این مسئله که «اشرف مخلوقات بودن انسان یعنی چه؟» باعث می شود اولین گام در مسیر حرکت به سمت سلامت معنوی برداشته شود.

وی به بیان چندین موضوع که در جامعه کنونی و در قشر طلاب به علت کم شدن معنویت نیاز به پژوهش و تحقیق در آن می باشد پرداخت و گفت: زیاد شدن استرس و اضطراب بین مردم  و افزایش درصد افسردگی با وجود اینکه که جامعه ما اسلامی است و همچنین  احساس کمبود آرامش و رضایتمندی مردم از زندگی از  موضوعات مهم برای پژوهش است.