کد مطلب: 23541 تعداد بازدید: ۲۵۶

دیدار مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان با سه خانواده از شهدای مدافع حرم مرتبط با حوزه های علمیه خواهران

چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴:۰۹
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان همزمان با دومین روز از سی و هفتمین فجر انقلاب اسلامی در سه دیدار جداگانه با خانواده شهید مدافع حرم از خویشاوندان طلبه خواهر استان اصفهان، شهید روح الله مهرابی، شهید موسی جمشیدیان و شهید کمیل قربانی دیدار کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در دیدار با خانواده شهید روح الله مهرابی گفت: جهاد فقط جنگ در جبهه نیست و  آن کسی که در خانه رنج پرورش فرزندان را در فراق همسر تحمل می کند، آن هم یک جهاد است.

وی خطاب به همسر شهید روح الله مهرابی گفت: فرزندان را آن طوری که خود شهید می خواستند تربیت کنید و از صبر کمک بگیرید و از خداوند به جهت قرار دادن ایشان در زمره مجاهدین در راهش تشکر کنید.

شهید روح الله مهرابی در تاریخ 4 آبان 1393 مصادف با اول محرم در سن 32 سالگی در منطقه جرف و صخر عراق به دست گروهک تروریستی داعش به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در ادامه با حضور در منزل شهید موسی جمشیدیان همسر خانم جمشیدیان از اساتید مدرسه علمیه خواهران الزهراء گلدشت خطاب به وی گفت: شهدا راه خودشان را رفتند و  از زندگی بیشتر از ما بهره بردند و شهدا با اینکه در سن جوانی عروج نمودند، بهره بیشتری از دنیا بدست آوردند.

وی خطاب به همسر شهید موسی جمشیدیان افزود: همچنان اشتغال به تدریس را داشته باشید، زیرا همان اشتغال یک خدمت است و تمام تلاشتان را در جهت تربیت اسلامی و دینی طلاب نمایید.

شهید موسی جمشیدیان در تاریخ 14 آبانماه 94 در سن 32 سالگی در سوریه به دست گروهک تروریستی داعش به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان همچنین در منزل خانواده شهید کمیل قربانی نیز حاضر شدند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در مقام شهدای مدافع حرم گفت: شهدای مدافع حرم اجر دو شهید دارند، زیرا آنها در دفاع از اسلام، از شهر و کشورشان مهاجرت کردند.

وی افزود: آنهایی که در جنگ بین ایران و عراق شهید شدند در کشور و وطن خودشان بودند، از کشور خودشان دفاع می کردند، اما آنهایی که رفتند در سوریه تنها هدفشان اسلام بود و هجرت کردند و برای اسلام جنگیدند.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی با بیان اینکه در سوریه کسانی که با مسلمانان می جنگند،  دشمن اسلام هستند و برای نابودی اسلام  تلاش می کنند گفت: بنابراین چنین مسئله ای، جنگ یک  کشور نبوده و مسئله دفاع از اسلام و کیان اسلامی است.

وی تصریح کرد: زمان جنگ تحمیلی، فضای  کشور فضایی خاص بود،  ولی این زمان فضا آرام است و همه مشغول زندگی و کار هستند و در این موقعیت یک جوان در سوریه و در غربت، برای دفاع از حریم اهل بیت و ولایت بجنگد و شهید شود، اجر بالایی دارد.

شهید کمیل قربانی در 26 مهرماه 94 در سن 28 سالگی در سوریه به دست گروهک تروریستی داعش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی ضمن آرزوی صبر و اجر برای این سه خانواده شهدای بزرگوار، پایداری و مقاومت خانواده های معظم شهدا را در طول تاریخ انقلاب اسلامی سبب بقا و تداوم این نظام مقدس دانست.

در پایان به منظور تجلیل از مقام شامخ خانواده‌ شهدا لوح یادبود و هدیه ای از سوی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان به همسر و فرزندان این سه شهید تقدیم شد.