کد مطلب: 23357 تعداد بازدید: ۱۹۹

انسانیت به رفتار و منشی که در وجود انسان است می باشد

باید افرادی تربیت کنیم تا در راه اعتقادات از خودگذشتگی و وفاداری داشته باشند و در جهت ساختن انسان تلاش کنیم و این کار کتاب و استاد نمی خواهد.

پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴:۵۹
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، در نشست فصلی مدیران مدیران و معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران استان اصفهان، با اشاره به روایتی از امام حسن عسگری(ع) گفت: در این روایت حضرت می فرماید «اگر پیغمبر اسلام(ص) و همینطور اوصیاء از ولد او نبودند، شما انسان های متحیری مانند حیوانات بودید و آنها بودند که ما را به عالم انسانیت کشاندند.»

وی افزود: انسانیت به گوش، زبان، دست و پا نیست، انسانیت به رفتار و منشی که در وجود انسان است می باشد و خدا منت گذاشت بر ما به اینکه اولیاء بعد از پیغمبر را بر شما معرفی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی افزود: مگر انسان از غیر باب شهری می تواند وارد شهری شود شهر علم پیغمبر است و اهل بیت باب این شهر علم هستند.

 مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به اینکه دینی که بدون ولایت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) باشد، اصلا دین نیست و دین ناقصی است تاکید کرد: باید افرادی را در جهت عمل به امر ولایت تربیت کنیم و اینکه انسان ادعا کند من شیعه هستم و پیرو اهل بیتم کفایت نمی کند و انسان باید با عمل این امر را نشان دهد.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی تصریح کرد: همه سعی کنیم با اهل بیت(ع) صادق باشیم و اگر دوستدار اهل بیت هستیم، واقعی باشد و در مشی زندگی و رفتار، حرکات و  علم و  گفتار همان چیزی باشیم که اهل بیت دوست دارند.

وی گفت: بار آموزشی و تربیتی طلاب حوزه های علمیه به دوش مدیران و همکاران در مدارس علمیه است و اگر یک نفر به دست شما هدایت شود، برای شما به گفته پیغمبر بهتر است از آنچه که آفتاب بر آن می تابد و آنچه مهم است تربیت اسلامی است.

وی تاکید کرد: باید افرادی تربیت کنیم تا در راه اعتقادات از خودگذشتگی و وفاداری داشته باشند و در جهت ساختن انسان تلاش کنیم و  این کار کتاب و استاد نمی خواهد.