کد مطلب: 23190 تعداد بازدید: ۲۳۲

برگزاری نشستی ویژه خانواده بانوان طلبه از سوی مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه س فلاورجان

پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۶:۰۰
نشست حوزه با خانواده طلاب با رویکرد خانواده اسلامی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد قدوسی امام جمعه شهرستان فلاورجان و مؤسس مدرسه حضرت فاطمه(س)، در محل دفتر امام جمعه با حضور پدران،مادران و همسران طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) فلاورجان برگزار شد.

حجت الاسلام قدوسی در مورد جایگاه طلبه اظهار داشت: طلبه از جایگاه ویژه ای برخوردار است، حتی اگر همچون ابن سینا پزشک هم شود، باز طلبه است و جایگاه ارزشمندی دارد، چون ابن سینا هم اول آیت الله بوده است، بعد پزشک، شما خانواده ها که ارزش واقعی این جایگاه را می دانید، باید طلبه خود را حمایت کنید.

در ادامه این نشست جمال جمالی روانشناس خانواده و استاد حوزه و دانشگاه، پیرامون تحکیم بنیان خانواده بیان کرد: در خانواده های اهل علم نباید بحران وجود داشته باشد، چرا که غفلت ها در زندگی مشکل ایجاد می کند و موجب افزایش آمار طلاق در جامعه می شود.

مشاور مرکز مشاوره حوزه های علمیه درخصوص اهمیت وجود زن در خانواده گفت: طبق فرمایش امام صادق(ع) زن قلب زندگی است و زن ریحانه ای است که باید در پرتو خانواده به یک گلدان گل و چه بسا باغ گل تبدیل شود.

وی افزود: همسر خوب در زندگی نعمتی الهی است، کسی که خانواده اش را ضایع کند مورد عذاب ابدی است و طبق فرمایش معصوم جهاد زن، خوب شوهرداری کردن است، یا کسی نباید ازدواج کند یا باید همسرش را خوشبخت کند.

جمالی در خصوص راهکارهای بهبود زندگی مشترک گفت: با انجام کارهایی در خانواده باعث افزایش فضای صمیمی معنوی و مهر و محبت شویم مانند: اذان گفتن در خانه، سفر زیارتی، نماز اول وقت، مرور نکردن گذشته ها به خصوص خاطرات تلخ، توجه به نکات مثبت زندگی، ایجاد فضای تشکر و عاطفه در خانواده، نادیده گرقتن مشکلات و عیب های یکدیگر.

وی ایجاد فضای امنیت برای فرزندان در سایه مهر و محبت و فضای آرام گفت و گو در خانواده را مهم دانست.