کد مطلب: 23188 تعداد بازدید: ۲۲۶

برگزاری جلسه انس با خانواده از سوی مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر

پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۲:۲۷
مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر با دعوت از خانواده های طلاب اقدام به برگزاری جلسه اُنس با خانواده ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحیان، دبیر شورای سیاستگذاری ائمه جماعات استان اصفهان نمود.

 حجت الاسلام صالحیان اظهار داشت: اگر مردی غم ها و غصه هایش را پشت در خانه بگذارد و با روی خوش وارد خانه شود، برای او عبادت محسوب می شود.

وی گفت: صحبت و گفتگو با زن و فرزند از اعتکاف در مسجدالنبی ثوابش بشتر است، نگاه مرد به صورت همسر و نگاه همسر به صورت شوهر، عبادت محسوب می شود و همچنان نگاه فرزندان به صورت پدر و مادر از نگاه کردن به کعبه بالاتر ذکر شده است.

 دبیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان بیان کرد: بوسیدن فرزند، کار کردن زن در خانه، شیر دادن به فرزند و با عرق جبین نان حلال درآوردن، همگی شامل عبادت می شود، پس محیط خانه از دیدگاه اسلام یک مسجد به تمام معنا و یک عبادتگاه است.

 حجت الاسلام صالحیان در ادامه بیان داشت: انسان مسلمان باید دو زندگی داشته باشد و آن دو، یکی کیفیت کار یعنی مغز دین و دوم زندگی اجتماعی یعنی پوسته دین است.

 وی اظهار داشت:  انسان مسلمان باید شعائر اجتماعی را پاس بدارد، چون شعائر مهم و حاکی از تقوای قلب است.

 وی با تاکید بر اینکه انسان مسلمان باید دو شاخه زندگی را  تنظیم نماید، ادامه داد: زندگی درونی، ادب و اعمال در خانه و شاخه اجتماعی آن  که مهمترین نوع عبادت در اجتماع، خوش اخلاقی است، می باشد.

 حجت الاسلام صالحیان بیان داشت: ایثار و عفو از شعائر دین است و شمایی که همسر و یا فرزندتان طلبه شده و طبیب روحانی گردیده، در اجتماع اثرگذار هستید و خود این عبادت محسوب می شود و اگر این دو شاخه تنظیم شد، انسان به آرامش و آسایش می رسد.