کد مطلب: 23187 تعداد بازدید: ۳۸۷

برگزاری جلسه دفاعیه پایان نامه دانش آموخته حوزه علمیه خواهران اصفهان

جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۷:۴۷
لیلا آقالر دانش آموخته مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی فاطمه الزهراء(س) اصفهان از پایان نامه خود با عنوان «جریان شناسی حزب شیطان در قرآن» دفاع کرد.

این جلسه با داوری حجت الاسلام و المسلمین حمید الهی دوست و حضور استاد راهنما جناب آقای برقی کار و استاد مشاور حجت الاسلام والمسلمین اصغر هادی و معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در محل سالن اجتماعات مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.

لیلا آقالر در دفاع از پایان نامه خود بیان کرد: جریان شیطان و حزب او پیش از خلقت آدم علیه السلام  شروع شده و در زمان های بعدی ادامه داشته و طبق خبرهایی تا پایان دنیا ادامه دارد . جریان شناسی حزب شیطان، نگاه دید ه بانی  به احزاب شیطانی جامعه  است که در آن  مبانی، اهداف و روش های احزاب شیطانی شناسانده شده و با حزب الله مقایسه می  شوند  .

وی افزود: در جریان شناسی احزاب شیطانی باید مولفه های آنها یعنی مؤسس این جریان ها ، بینش ها ، منش ها و کنش های آن ها شناخته شوند چرا که هدف اصلی در جریان شناسی، شناخت حق از باطل است.

آقالر اظهار داشت: جریان حزب شیطان دو مشخصه بارز دارد : یکی سلطه شیطان بر آن ها و دیگری فراموش کردن خدا ... احزاب شیطانی از راه های مختلفی چون تلقین ، تزیین ، اغوا و ... برای گمراه کردن استفاده می کنند . در مقابل احزاب شیطانی که همه باطل و گمراه کننده هستند، حزب الله قرار دارد .

وی خاطر نشان کرد: مصادیق زیادی از جریان های شیطانی در دوره های مختلف به وجود آمده اند که با نام اسلام به جنگ با اسلام و مسلمین آمده اند واز احساسات و عقاید و عواطف  انسان ها استفاده می کنند، ملت هایی که تصمیم می گیرند روح مذهب ،اخلاق، شهامت و شجاعت و مردانگی را در ملتی دیگر بکشند. وسایل عیاشی، شهوترانی و سرگرمی های نفسانی آنها را فراهم می کنند.

دانش آموخته سطح سه حوزه علمیه خواهران استان اصفهان بیان کرد: از جمله مصادیق مهم جریان شیطانی ، جریان جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن است که به جنگ فرهنگ ملت ها و مخصوصا ملت ایران آمده است و اگر ملت ها بصیرت و آگاهی نداشته باشند و از ولی فقیه زمان خود اطاعت نکنند در دام احزاب منحرف شیطانی گرفتار شده ، هویت و فرهنگ اصیل خود را از دست می دهند و به عذاب دچار می شوند.