کد مطلب: 23186 تعداد بازدید: ۲۰۶

برگزاری کارگاه روش تحقیق با رویکرد پایان نامه نویسی از سوی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان

پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۱:۲۷
کارگاه روش تحقیق با رویکرد پایان نامه نویسی با حضور 70 نفر از طلاب سطح سه که در مرحله اخذ موضوع و طرح اجمالی برای دفاع از پایان نامه خود هستند برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر سید عیسی مسترحمی استاد حوزه در این نشست با اشاره به اهمیت پژوهش گفت: برخی از ناآگاهی ها مشکلاتی در فعالیت های پژوهشی ایجاد می کند که دلسردی وحتی ترک پژوهش و نگارش را به دنبال خواهد داشت و عدم وجود دانش و تجربه لازم در این مسئله اشتباهات و کاستی های متعددی را به بار خواهد آورد که بسیاری از آنها را می توان درپایان نامه های سامان یافته مشاهده نمود.

وی افزود: تجربه نشان داده که می توان با آموزش بایسته های ضروری در روند تحقیق بسیاری از این نواقص و نقائص را رفع و دفع نمود.

حجت الاسلام مسترحمی هدف از پژوهش را ایجاد انگیزه و تقویت روحیه پژوهش در فراگیران، آشنایی با بایسته های نگارش مقاله و پایان نامه، آشنایی با کاستی های احتمالی تحقیقات و فراگیری راهکارهای رفع آن، انجام فعالیت به صورت کارگاهی ونقد وبررسی فعالیت انجام شده عنوان نمود.

لازم به ذکر است آسیب شناسی مکتوبات ومطالعات قرآنی به صورت کارگاهی، آگاهی های ضروری برای فراگیران قرآنی از دیگر اهداف این کارگاه بود.