کد مطلب: 22568 تعداد بازدید: ۲۲۷

برگزاری کرسی آزاد اندیشی زنان و رسانه ها در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون س شاهین شهر

دوشنبه ۷ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۷:۰۳
کرسی آزاد اندیشی زنان و رسانه ها؛ فرصت ها و آسیب ها با همکاری مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون (سلام الله علیها) شاهین شهر با حضور سلمان طاهری (ارائه کننده بحث)، حجت الاسلام و المسلمین محمد قیصریان(منتقد) و سید مهدی سجاد زاده(داور) و طلاب سطح 2 و سطح 3 در تالار شیخ بهایی شاهین شهر برگزار شد.

 طاهری، استاد ارائه کننده بحث به بیان دیدگاه های خود در مورد فرصت ها و ضرورت های حضور زنان در شبکه های اجتماعی به ویژه زنان متعهد و بسیجی طلبه به خاطر داشتن فاکتور مهم علم و ایمان و تعهد پرداخت و به این نکته  اشاره کرد: زنان به جهت داشتن روحیه  لطیفی که خداوند به آنان عطا فرموده است، بهتر از مردان می توانند در فضای مجازی که مانند زمینی پر از علف هرز است، گل بکارند و این فضا را برای دیگران بوسیله علمشان پربار نمایند.

 وی افزود: بانوان به ویژه بانوان طلبه در عصر حاضر به خاطر جنگ نرمی که دشمن در رسانه های یک سویه و دوسویه به راه انداخته است، باید با تمام قوا با سلاح علم و ایمان به مبارزه بپردازند و این معنی واقعی لبیک یا حسین در این دوران می باشد.

 حجت الاسلام قیصریان به بیان آسیب های حضور در رسانه های دو سویه به خصوص حضور زنان و آسیب های مختلفی که متوجه آنان می شود پرداخت و گفت: چون رسانه ها را دشمنان به ویژه آمریکا و اسرائیل هدایت می کنند ؛ هرگز نمی گذارند فعالیت های مسلمانان به ویژه افراد متعهد و با ایمان به سرانجام برسد.

 وی با بیان اینکه احتمال گمراهی افراد حتی افراد مؤمن و حزب اللهی و در پی آن فروپاشی خانواده و تبدیل جامعه اسلامی به یک جامعه سکولار و بی دین  در این شبکه ها وجود دارد تاکید کرد:  بنابراین نباید زنان خود را مشغول این شبکه ها نمایند.