کد مطلب: 22463 تعداد بازدید: ۲۶۱

در مؤسسه آموزش عالی مجتهده امین ره برگزار شد

نشست علمی بررسی شیوه های تبلیغی داعش

چهارشنبه ۹ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۸:۰۵
نشست علمی بررسی شیوه های تبلیغی داعش با حضور معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام به همت معاونت پژوهش مؤسسه آموزش عالی مجتهده امین(ره) با حضور طلاب این مؤسسه برگزار شد.

 حجت السلام و المسلمین علیرضا ایمانی معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در ابتدا به مبانی فکری این گروه تروریستی پرداخت و گفت: اعتقاد به عدالت همه صحابه، نص گرایی افراطی و سلفی گرایی از مهم ترین مبانی فکری آن ها می باشد.

وی در ادامه داعش را جریانی در برابر انقلاب اسلامی و در برابر بیداری اسلامی دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران قبل از این که انقلاب شیعی باشد، یک انقلاب در اسلام بوده هر چند کارشکنی های زیادی که از سوی دشمنان اسلام در برابر این انقلاب صورت گرفته است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که دشمنان تا قبل از وقوع دفاع مقدس  13 کودتا به راه انداختنه اند، اذعان داشت: همه این کودتا ها با شکست رو به رو شد و پس از آن جنگ تحمیلی هشت ساله و پس از آن نیز ترور چهره های ارزشی انقلاب توسط منافقین که آمار آن قریب 17000 شهید می باشد و امروز هم گروه تروریستی داعش.

وی به شیوه های تبلیغی داعش اشاره کرد و گفت: ترور و خشونت از طریق ارعاب و تهدید و کشتار سران و بزرگان صورت می گیرد که از این طریق مردم را ساکت و بعد ادعای برقراری امنیت می کنند و تظاهر به اسلام، ایجاد تفرقه در بین مسلمانان و نشر قرآن به صورت مکتوب و دیجیتال از اهم شیو های تبلیغی داعش می باشد.