کد مطلب: 22226 تعداد بازدید: ۲۱۲

برگزاري دهمين مرحله استانی مسابقات حفظ قرآن حوزه‌های علمیه خواهران

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۵:۰۹
دهمین مرحله استانی مسابقات حفظ قرآن حوزه‌های علمیه خواهران با حضور 144 بانوان طلبه اصفهانی همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

صدیقه بهشتی معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت : این مرحله از مسابقات قرآن حوزه های علمیه خواهران به صورت کتبی در سه سطح حفظ کل، نصف و ثلث قرآن کریم امروز در سالن اجتماعات مدیریت استان برگزار شد.

وی تعداد راه یافته‌گان به مرحله استانی را  144 نفر عنوان نمود که از این تعداد 17 نفر حافظ کل 32 نفر حافظ نصف و 95 نفر حافظ 10 جزء از قرآن کریم می باشند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به اینکه امسال دهمین دوره مسابقات قرآن حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود، یادآور شد: راه یافتگاه به مرحله کشوری بر اساس ظرفیت مرحله کشوری قم که  30 نفر می باشد و بر اساس بالاترین امتیاز انتخاب می شوند.

وی زمان برگزاری مرحله کشوری این مسابقات را اسفندماه ذکر کرده و افزود: مرحله کشوری حفظ قرآن کریم همزمان با سایر رشته‌های مسابقات قرآن کریم حوزه‌های علمیه خواهران در شهر مقدس قم برگزار می شود و به رتبه های برتر کشوری جوائز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

قابل ذکر است سال گذشته 5 نفر از بانوان طلبه اصفهانی به مرحله کشوری راه یافتند که از این تعداد 3 نفر رتبه های برتر کشوری را به خود اختصاص دادند.