کد مطلب: 21933 تعداد بازدید: ۳۳۷

برگزاری نشست سیاسی از سوی مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر

شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۹:۵۹
نشست سیاسی با موضوع «بصیرت افزایی» با حضور اساتید، کادر و طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر برگزار شد.

محمد علی کریمیان،‌ کارشناس مسائل خاورمیانه در این نشست ابتدا سیاست های دشمنی علنی استکبار را تحلیل کرد و سپس ضمن بیان شرایط موجود، وظیفه طلاب را در این دوران عنوان کرد و گفت: شما حوزویان وظیفه دفاع از دین را به عهده دارید و اجازه حمله به دین را ندهید، چراکه دین برای کل انسان ها نازل شده است.

وی ادامه داد: استکبار جهت مقابله با اسلام و سبک زندگی اسلامی، توسط خود ما مسلمان ها اسلام محافظه کار را ترویج می دهد و با مطرح کردن دنیای موزائیکی می خواهد که انسان های متعدد با مذهب های متعدد اهداف دشمن را پیاده کند.

 

کریمیان اظهار داشت: شما طلاب ضمن کسب معرفت و علم و ترویج دین با بصیرت کامل دشمن شناس باشید.

وی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی زیرکانه عمل و تهدیدها را تبدیل به فرصت می کند گفت: استکبار جهانی ضمن استحاله در جمهوری اسلامی می خواهد به اهداف شوم خود دست یابد.

کارشناس مسائل خاورمیانه ضمن تعریف استحاله، آن رابه سه قسمت، استحاله فردی که افرادی در داخل نفوذ کنند، استحاله رسمی که در جایگاه رسمی مواضع خود را مطرح کند و استحاله قانونی که مثلاً در انتخابات افرادی رأی بیاورند که مدّنظر دشمن باشند و دیدگاه استکبار را در جایگاه قانونی مطرح کند تقسیم کرد.

کریمیان مصرف گرایی در ایران را از نشانه های وابسته کردن دانست و بیان کرد: مدرنیته که آمد سبک زندگی عوض می شود، فکر هم عوض می شود و دشمن به هر شکل ممکن با الفاظ و شیوه و سبک جدید مانع گسترش دین می شود.

  کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: استکبارجهانی شکست های خود را از راه تجزیه کشورها به بهانه های مختلف می خواهد جبران کند و به جای اینکه مانع ترویج دین  شود، با بَد معرفی کردن اسلام، آن هم نه به دست خودش بلکه به دست خود مسلمان ها عمل می کند.

وی تصریح کرد: استکبار جهانی  با به راه اندازی شبکه هایی با ظاهر اسلامی مثل «مرجعیت، امام حسین، فدک» در لندن و« اهل البیت» در آمریکا ضربه ی نهایی خود را می زند.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به ترویج قمه زنی و نشان دادن صحنه هایی خشن و ترویج اسلام گریزی در اروپا گفت: چهره ای که در دنیا از اسلام با حرکات دیوانه وار و خشن داعش مثل سربریدن انسان ها با ذکر «لااله الا الله» نشان می دهد، ترویج دین گریزی و بد معرفی کردن اسلام است.

وی با نقدی بر کتاب «پایان تاریخ یا آخرین انسان » و کتاب «به سوی تمدن جدید» و کتاب « آمریکا بر سر تقاطع»، اهداف شوم استکبار جهانی را تبیین کرد.