کد مطلب: 21708 تعداد بازدید: ۴۶۳

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم پاسدار سرگرد موسی جمشیدیان در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س گلدشت

سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴:۵۴
مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم سرگرد موسی جمشیدیان در سالروز شهادت حضرت رقیه(س) با حضور خانواده آن شهید و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادق ابطحی نماینده سابق ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) گلدشت برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی در این مراسم ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده این شهید افزود: از اول تاریخ تا کنون دو جبهه حق و باطل با هم صف آرایی نمودند و گاهی جبهه حق پیروز شده و گاهی جبهه باطل غالب شده است  و این جریان تا زمان ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) ادامه خواهد داشت تا زمانی که حق بیاید و باطل نابود شود.

وی وظیفه همگان را در شرایط کنونی شناخت جبهه حق و باطل  دانست و گفت: امروز آمریکا خودش لشکرکشی نمی کند بلکه مسلمانان را به جان هم می اندازد. در عراق و سوریه و افغانستان و پاکستان جبهه النصره و داعش را برای کشتن مسلمانان ساختند. اما هر چه تلاش می کنند این اسلام است که در دنیا خیزش پیدا کرده و جهان را پر می کند. امروز القاعده و داعش و ... را  وهابیون تشکیل دادند که نه ماه حرام را رعایت می کنند نه رمضان را، نه زن رحم می کنند و نه به کودکان.

حجت الاسلام  و المسلمین ابطحی افزود: ما باید دقّت کنیم این درگیری بین حق و باطل در واقع جنگ میان کفر و اسلام است.

وی با اشاره  به عملیات تروریستی فرانسه اذعان داشت : متاسفانه دولتمردان در این جهت غفلت نموده و بلافاصله چند ساعت بعد از انفجارهای فرانسه پیام تسلیت فرستادند اما در انفجارهای سوریه و لبنان ، چند روز بعد وزارت خارجه یک موضع می گیرد.

در پایان مراسم همسر این شهید بزرگوار سرکار خانم جمشیدیان که یکی از اساتید مدرسه علمیه الزهرا(س) گلدشت می باشند با صلابتی مثال زدنی از خصوصیات و ویژگیهای همسر شهیدشان به ایراد سخنرانی پرداختند.

وی گفت: قبلاً شنیده بودیم که هر کسی که می خواهد به جایی برسد با انجام واجبات و ترک محرمات می تواند برسد و این در زندگی همسرم  کاملا مشهود بود.

خانم جمشیدیان افزود: همسرم شهید موسی جمشیدیان کوچکترین دروغ، حتی دروغ مصلحتی نمی گفت.نماز اول وقتشان هرگز ترک نمی شد. از اخلاق کریمانه ایشان این بود که به کوچک و بزرگ سلام می کرد. همیشه به پدر و مادرش کمک می کرد، خیلی خیلی کم حرف بود. توسل ویژه ای به حضرت زهرا (س) داشت. پشتیبان ولایت فقیه بود، مرید حاج احمد کاظمی و بسیار اهل انفاق بود حتی با گرو گذاشتن آبرویش گره از مشکلات دیگران باز می کرد.

لازم به ذکر است این مراسم با اهدای گل توسط یکی از طلاب که فرزند شهید فاجعه منا بودند به خانواده این شهید پایان یافت.