کد مطلب: 21246 تعداد بازدید: ۱۸۳

برگزاری کارگاه مشاوره قبل از ازدواج در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س زرین شهر

یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۱:۲۱
کارگاه مشاوره قبل از ازدواج با حضور محمد حسین صادقی مشاور مرکز مشاوره طلاب استان اصفهان، اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) زرین شهر برگزار گردید.

 صادقی در این نشست گفت: 163 هزار زوج در یک سال با طلاق عاطفی با یکدیگر زندگی می کنند و هیچ رابطه احساسی و عاطفی با یکدیگر ندارند.

 وی اولویت تحصیل و رسیدن به مدارج علمی بالاتر و بی اعتمادی و بدبینی به مردها را از دلایل مجرد بودن جوانان دانست و گفت: آزادی بیشتر داشتن و مخالفت خانواده ها و همچنین ترس از طلاق از دیگر دلایل است.

 این مشاور خانواده، کمال طلبی و ایده آل گرایی، به امید کسی نشستن و ترس از محدود شدن، میل به آزادی، به فکر خود بودن، عدم قبول مسئولیت و وابستگی به والدین را علت های تمایل افراد به ازدواج نکردن است.

 وی ازدواج نکردن برای رسیدن به خدا و عرفان، وسواس انتخاب، انگیزش کم را از دیگر عوامل مجرد ماندن افراد دانست.

 این مشاور خانواده، در ادامه یاد آور شد: فواید جسمی، آرامش، عدم آسیبهای روانی، اخلاقی، تکامل انسان  و کامل شدن نیمی از دین از فایده های ازدواج است.

 صادقی اجبار، ظاهربینی و تک بعدی دیدن، پول،قدرت، ازدواج از روی ترحم، عدم مهارت «نه» گفتن، انتخاب از سرانتقام را از انتخاب های غلط برشمرد و اظهار داشت: انتخاب های نازگونه، ترس از در خانه ماندن، ترس از حرف های مردم و  اطرافیان، فرار از مشکلات زندگی، خستگی از پذیرش خواستگار، عجله و امید تغییر و اصلاح طرف و امید ایجاد علاقه بعد از عقد نیز از دیگر دلایل تن دادن به ازدواج های نادرست است.

 وی خاطرنشان کرد: توافق روحی و روانی داشتن، راهکارهای شناخت طرف، تحقیق همه جانبه با واسطه های امین ، گفتگو با نظارت خانواده ها می تواند در انتخاب موفق موثر باشد.

 صادقی گفت: از آنجا که آدم ها شخصیت شان زیر زبانشان مخفی است، مشاوره می تواند لایه های پنهان را پیدا کنید و نباید با استخاره جلو رفت و باید با چشم باز و تحقیق بسیار شروع کرد.

 صادقی درپایان رعایت چند نکته را ضروری دانست و گفت: حفظ عفت، کنترل چشم، مدیریت فکر و خیال، حفظ حریم با نامحرم، دعا و دوری از وسوسه های شیطان از نکات ظریف و مهم است.