کد مطلب: 20741 تعداد بازدید: ۲۴۶

برگزاری نشست سیاسی با عنوان بصیرت افزایی از سوی مدرسه علمیه خواهران الزهرا س چادگان

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۱:۳۸
نشست سیاسی با عنوان بصیرت افزایی با حضور اساتید، کادر و طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهرا الزهرا(س) چادگان برگزار شد.

دکترمحمود معلمی، کارشناس کشوری مسائل سیاسی در این نشست گفت: شهید بهشتی عقیده داشت که نه تنها دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین دیانت ماست، بلکه عبادت ما نیز عین سیاست ما و سیاست ما نیز عین عبادت ماست و اینها از هم جدا نیستند.

 معلمی در ادامه با اشاره به عبارتی از نهج البلاغه اظهار داشت: اگر دو ویژگی صبر و بصیرت نباشد، طلبه اگر علامه هم شود، نمی ­تواند زیر پرچم حضرت علی(ع) و ولایت بماند و راه مستقیم را طی کند.

 وی در ادامه تصریح کرد: بصیرت یعنی چشمان تیزی در انسان ایجاد شود تا انسان بتواند پشت صحنه­ ها را ببیند.

 کارشناس کشوری مسائل سیاسی، با اشاره به برخی رویدادهای صدر اسلام و مرور جریانات مربوط به مشروطیت ادامه داد: سه مورد از عوامل افزایش بصیرت شامل مطالعه تاریخ اسلام، مطالعه تاریخ معاصر ایران و همچنین مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه سال­های61-1360 است.

 معلمی، با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات در اواخر سال 1394 افزود: باید دقت کرد که شعارهایی که یک نامزد­ مجلس می­دهد آیا مطابق با احکام اسلام و قوانین مجلس هست یا خیر؟

 وی همچنین تاکید کرد: باید مسائل سال­های 61-1360 را به دقت مطالعه کرد و چرا که در آن زمان  کسانی بودند که در کنار امام  و در جبهه ها حضور فعالانه داشتند، ولی این ها نمی تواند ملاک اعتبار آنها در این زمان باشد و از آن جایی که  امام خمینی در صحیفه میزان را حال فعلی افراد دانستند.