کد مطلب: 20739 تعداد بازدید: ۱۷۸

برگزاری نشستی به مناسبت هفته دفاع مقدس از سوی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن فاطمه الزهرا س خمینی شهر

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۵:۰۴
نشستی به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور اساتید، طلاب و کادر از سوی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن فاطمه الزهرا(س) خمینی شهر برگزار شد.

حجت الاسلام محمد حسین فلسفی، ایثارگر هشت سال دفاع مقدس و از مبلغان فعال کردستان، صحنه هایی از شهادت رزمندگان در کردستان را روایت کرد و گفت: در جنگ ایران و عراق گویا همه کفر در مقابل همه اسلام قرار گرفته بود و کردستان از مناطقی بود که هنوز ده روز از جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران نگذشته، با جنگ روبرو شد.

 وی با بیان اینکه در کردستان جوان و پیر، سنی و شیعه، هر دو با پذیرش ولایت امام خمینی در کنار هم جنگیدند، اظهار داشت: یک سوم شهدای کردستان از استان اصفهان بودند که اغلب شهدا مثله شدند و این فجایع و تبلیغات دشمن باعث شد که کردستان در اوج مظلومیت و با هفتاد و دو نفر جنگ را آغاز کند.

 وی ادامه داد: برخوردهای فجیعانه با رزمندگان در این خطه، طوری بود که می توان گفت داعش امروز تنها برخی از آن بی رحمی ها را انجام می دهد.

 همرزم شهید خرازی همچنین در سفارش به طلاب و خواهران مبلغ، آیه 69 سوره نساء را قرائت کرد و گفت: «وَ مَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَأُولئِكَ مَعَ الَّذينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ»، اولین نعمت، نبوت معرفی شده و نزدیک ترین افراد به مقام نبوت، عالمان هستند.

 وی تاکید کرد: طلاب باید جایگاه خود را بدانند و به دنبال علمی باشید که نور باشد، نه این که ذهنتان را انبار الفاظ کنید، چه بسا کسانی که 23جلد تفسیر نوشتند و سه جلد تفسیر فقط برای سوره عصر نوشتند، اما امام خمینی(ره) را یاری نکردند.

 حجت الاسلام فلسفی خاطر نشان کرد: به دنبال علمی باشید که خداوند به سلمان داد و طبق فرموده امام خمینی خیلی ها کتاب توحید و اخلاق خواندند، اما خبری از اخلاق در آنها نبود.

 وی افزود: شما سعی کنید مثل حاج حسین خرازی فرهنگ عاشورایی را بیاموزید که وقتی به او گفتند تو دیگر دِین خود را به اسلام  ادا کردی، دیگر وقت آن رسیده که ادامه تحصیل بدهی گفت: اسم من حسین است، در مکتب حسین هم ثبت نام کردم، تا به آخرین مدرک که شهادت است نرسم دست بر نمی دارم.