کد مطلب: 20736 تعداد بازدید: ۴۹۱

برگزاری نشست اخلاقی ذکر های زندگی با موضوع افزایش صبر از سوی مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه س اصفهان

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۴:۱۳
نشست اخلاقی ذکر های زندگی با موضوع افزایش صبر با حضور اساتید، کادر و طلاب در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان برگزار شد.

براتعلی حق شناس، مؤلف و استاد حوزه در این نشست با اشاره به راه های تقویت صبر گفت: راه های مختلفی برای صبور شدن وجود دارد .

وی روزه، تلاوت سوره مبارکه انشقاق و ذکر«یا رئوف یا رحیم و لا حول و لا قوه الا با لله» را جزء راه های تقویت صبر عنوان نمود.

مؤلف و استاد حوزه در ادامه افزود: «یا رئوف» قوه دافعه و رأفت را در برابر مشکلات بیان می کند و ذکر شریف «یا رحیم» قوه جاذبه را قوی می کند که دلالت بر کسب فضایل و خوبی ها دارد.

 حق شناس در ادامه هدف از این اذکار را قرار گرفتن در مسیر خدا و تجلی صفات خداوند در انسان عنوان کرد.

 وی خاطر نشان کرد: یکی از اسمای خداوند المومن است که به انسان ایمان می دهد و به ایمان انسان می افزاید و همچنین یکی دیگر از راه های افزایش صبر تلاوت آیه (107 یونس، 51توبه، 6هود،60عنکبوت،2 فاطر و 38زمر) از قرآن است.

 این استاد افزود: در 5 آیه اول درهای رحمت خدا باز است، اما در آیه ششم بر طبق آیه مبارکه «و ما ارادنی الله بضر» ابتدا اشاره به درهای بسته دارد که دفع مفسده اولی تر از منفعت است و هر ضرری شر و بدی محسوب نمی شود؛ لذا اولین قدم در این راستا دفع بدی و تخلیه آن می باشد.