کد مطلب: 20733 تعداد بازدید: ۱۹۰

برگزاری نشست سیاسی از سوی مدرسه علمیه خواهران النجيبيه كوشك

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷:۰۱
نشست سیاسی با حضور اساتید، کادر و طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران النجيبيه كوشك برگزار شد.

حجت الاسلام  حسینعلی شیاسی، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه خمینی شهر در این نشست ضمن عرض تسلیت فاجعه منا نسبت به جامعه کنونی و ضعف تدبیر سران دولت عربستان اذعان داشت: حکمت یعنی قدرت تشخیص و درک جهت جدایی حق از باطل است.

 وی ادامه داد: امام هادی(ع) فرمودند «حکمت غذای مفیدی برای سرشت های فاسد نمی تواند باشد» و کنایه حدیث این است که حکمت در دل های فاسد اثر نمی گذارد.

 حجت الاسلام شیاسی، با بیان اینکه کسی که علم و عقل داشته باشد، ولی قدرت استفاده از آن، جهت رفع فساد را ندارد، حکیم نیست، تاکید کرد: باید دانست که لقمه حرام و برخورد های نادرست در کسب و کار، قدرت حکمت را از انسان زایل می کند.

 وی در ادامه گفت: شهدای ما در جهت ادامه راه انقلاب تلاش بسیاری می کنند و شما عزیزان می بینید که در اردوهای راهیان نور چگونه جوانان را تحت تأثیر قرار می دهند، گویی که شهدا حتی بر خاک و فضای آنجا هم اثر گذاشته اند.

نمایندگی ولی فقیه ابراز داشت: حوزه های علمیه باید طلابی را تحویل جامعه بدهد که بطور کامل بتوانند از قدرت درک و تشخیص خود استفاده کنند و بینش حکیمانه داشته باشند.

 وی با اشاره به  انتخاباتی  پیش رو تصریح کرد: باید بینش حکیمانه داشت، باید بگونه ای رفتار کرد که موجب آگاهی مردم جامعه شود، چرا که هر رأی ما در انتخابات به اندازه انتخاب بهشت و جهنم مهم است.