کد مطلب: 20732 تعداد بازدید: ۲۴۶

برگزاری نشستی با موضوع انس با خانواده طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۴:۰۹
نشستی با موضوع انس با خانواده طلاب با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا صالحیان رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان، خانواده طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا صالحیان، در این نشست به بیان اهمیت جایگاه خانواده در رشد و تعالی طلاب و حقوق زن و مرد بر اساس روایات و احادیث پرداخت و حقوق مرد بر زن را خوب شوهرداری، نگهداری، محافظت و مراقبت از همسر و حقوق زن بر مرد را نفقه، عدالت و انصاف دانست.

 وی سپس جایگاه طلبگی را برای خانواده ها خاطرنشان کرد و گفت: حفظ آرامش و امنیت خانه جهت تحصیل علمی طلاب از ضروریات است و همسران نیز در این جهاد علمی طلاب همراه و هم‌قدم آنان باشند.

 حجت الاسلام صالحیان، اظهار داشت: جامعه امروز همانطور که به طبیب جسم نیاز دارد، به طبیب روح نیز نیازمند است و طلاب طبیبان روحی و فکری جامعه اند و همانطور که جسم مریض می شود فکر و روح و نفس انسان نیز دچار مشکل و بیماری می گردد و به همین دلیل است که خداوند 124 هزار پیامبر را فرستاده است.

 وی افزود: بشر می تواند پیامبر نداشته باشد، ولی نمی تواند بدون امام باشد و به همین دلیل است که جریان امامت جاری و ساری است و امام خواسته تا طلاب ادامه دهنده و نشر دهنده معارف آنان باشند و حرف او را منتقل کنند.

 رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان ، با بیان اینکه انبیاء قانونگذار بودند و امامان آنها را به اجرا می گذارند گفت: شما خانواده ها نیز باید در این راه همراه و مشوق طلاب باشید تا فردی را که مساعد تربیت شدن طبیب روحی و روانی و اعتقادی در جامعه می باشد را به جامعه تحویل دهید.

 وی تصریح کرد:  شما خانواده ها در امر یاری و تربیت طلبه با خدا معامله می کنید که در راستای دین خدا، طبیب را همراهی می کنید.

 موسس مدرسه علمیه صالحات، خطاب به طلاب اظهار داشت: دانشجوی مکتب امام صادق(ع) غیر از درس خواندن و ضروریات لازم زندگی باید از تمام کارهای اضافی و حاشیه ای پرهیز کند.

 وی همچنین روابط عاطفی همسران را با خاطره ای از امام راحل و چگونگی روابط ایشان با همسرشان ذکر کرد.

 در پایان این مراسم نامه حضرت امام(ره) به همسرشان توسط همسر یکی از طلاب قرائت گردید و پس از اجرای مسابقه ای تحت عنوان «بهترین نامه همسران به یکدیگر» هدیه ای به بهترین نامه تعلق گرفت.