کد مطلب: 20032 تعداد بازدید: ۲۵۹

جشنواره هنر آسمانی با مشارکت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود

پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳:۳۰
مسئول دبیرخانه جشنواره هنر آسمانی گفت: چهارمین دوره این جشنواره با مشارکت برخی نهادهای حوزوی از جمله مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام محمود ملک‌دار سه‌شنبه 10 شهریورماه در جمع خبرنگاران گفت: این جشنواره ویژه طلاب حوزه‌های علمیه برادران و خواهران است و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه (برادران)، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس و مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سیما در اجرای آن دخیل هستند.
وی قالب‌های آثار قابل ارائه در این جشنواره را شامل داستان، شعر و پژوهش دانست و افزود: در بخش داستان، آثار قابل ارائه در قالب‌های داستان کوتاه، رمان و داستان کودک و نوجوان داوری می‌شوند و موضوع بخش ویژه سبک زندگی طلبگی و نقش روحانیت در انقلاب و دفاع مقدس است.
مسئول دبیرخانه جشنواره هنر آسمانی اظهار کرد: در بخش شعر، آثار قابل ارائه در قالب‌های شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان، شعر طنز، ترجمه و کوتاه‌نوشت داوری می‌شوند و موضوع بخش ویژه شعر، وحدت اسلامی و نقش روحانیت در انقلاب و دفاع مقدس به حساب می‌آید.
وی اضافه کرد: در زمینه پژوهش شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به صورت تخصصی در حوزه چیستی هنر اسلامی و هنر و اخلاق ارائه کنند و یا در بخش آزاد با عنوان هنر و رسانه در این جشنواره شرکت کنند.
حجت‌الاسلام ملک‌دار ادامه داد: در این بخش همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند در زمینه راهکارهای طرح مفاهیم اخلاقی در داستان و نسبت زبان با فرم داستان و ظرفیت و آسیب‌های نمادهای زمینی در شعر معنوی و مولفه‌ها، ظرفیت‌ها و بایسته‌های شعر حوزه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره را 30 آبان 94 ذکر کرد و افزود: چهارمین جشنواره هنر آسمانی بهمن‌ماه سال جاری در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.