کد مطلب: 19866 تعداد بازدید: ۳۱۸

برگزاری نشست اخلاقی

یکشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷:۰۷
برگزاری نشست اخلاقی با عنوان ولایتمداری از سوی مدرسه علمیه خواهران جامعه النور اصفهان

نشست اخلاقی با عنوان "ولایتمداری" با حضور اساتید، کادر و طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران جامعه النور اصفهان برگزار شد.

معصومه عسکری مدیر موسسه آموزش عالی مجتهده امین اصفهان در این نشست در خصوص ولایت مداری گفت: هر چیزی در جهان یا واصل و یا فاصل است.

 وی اظهار داشت: کسی که ایمان آورد و به ولایت حق وارد شود، قطعا خداوند با واسطه های فیضش او را از تاریکی های گمراهی بیرون می کشد.

مدیر موسسه آموزش عالی مجتهده امین اصفهان تصریح کرد:  اگر فردی واصل الی الله شود، از چیزهایی فاصله می گیرد که مهمترین آنها طاغوت است که ابزار اصلی شیطان است.

 عسکری بیان داشت: همه انسان ها دارای فطرت نورانی هستند که اگر تحت ولایت اهل بیت قرار گیرد از تاریکی و ضلالت نجات پیدا می کنند، اما مشکل اینجاست که ما از اهل بیت جدا افتاده ایم.

 وی تاکید کرد: اگر از جهت عملی از اهل بیت جدا شویم، تحت ولایت شیطان قرار می گیریم که ما را کم کم از نور فطری جدا کرده و در تاریکی محض فرو می برد و در این صورت رحمت الهی به ما نخواهد رسید.

 وی ادامه داد: ولایت امری طولی است که در راس آن ولایت خداوند و بعد از آن ولایت رسول، ولایت اهل بیت، ولایت حضرت حجت، ولایت فقیه، ولایت همسر و ولایت پدر و مادر قرار دارد.

 بهترین شفیع برای زن رضایت شوهر است و اگر پدر و مادر و شوهر فرد راضی نباشند، نمی توان قطعا به رضایت معصوم رسید، چون همان معصوم است که ولایت شوهر را به ما می دهد.

 وی در مورد مقام استاد این چنین بیان داشت: استاد باید هدف خود را از تعلیم و تربیت مشخص کند، چون در غیر اینصورت نمی تواند طلاب را به سمت پیشرفت و تعالی ببرد.

 مدیر موسسه آموزش عالی مجتهده امین اصفهان تصریح کرد:  چه بسا شیطان از همین راه وارد شود و علم حجاب نوری و حجاب اکبر می شود، زیرا علم هدف نیست و حضرت علی(ع) فرمودند: در قبال چیزی که به دست می آوری ببین چه چیزی را از دست داده ای.

 عسکری بیان داشت: هدف معلم باید این باشد که دلی را با امام زمان(عج) پیوند بزند که این امر در صورتی محقق خواهد شد که دل خود استاد با امام زمان(عج) پیوند خورده باشد.