کد مطلب: 19862 تعداد بازدید: ۲۵۰

برگزاری نشستی با عنوان استفاده از فرصت ها و رابطه آن با تقدیر الهی از سوی مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس س یزدانشهر

یکشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۳:۰۳

نشستی با عنوان استفاده از فرصت ها و رابطه آن با تقدیر الهی با حضور اساتید، کادر و طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) یزدانشهر برگزار شد.

حجت الاسلام حمزه هادی، استاد حوزهدر این نشستگفت: در بحارالانوار از امام باقر(ع) آمده است: خیر دنیا و آخرت برای کسی است که دارای خلق نیکو و مدارا کردن با مردم است و چنین فردی در دنیا و آخرت سعادتمند است و کسی که این دو خصوصیت را نداشته باشد، راهی برای ورود به تمام بدی ها برایش باز است مگر اینکه خداوند او را حفظ کند.

 وی افزود: ابتدا لازم است  معانی تدبیر، تقدیر و فرصت را بدانیم، تدبیر، یعنی اینکه انسان یک سری کارها را پیش بینی کند و خودش برای رسیدن به نتیجه اصلی مدبر آنها باشد.

 استاد حوزه گفت: تقدیر، یعنی اندازه گیری هایی که خدا برای انسان مشخص کرده و کسی نمی تواند آنها را تغییر بدهد، مگر به واسطه دعا که آن هم فقط بعضی موارد را می توان تغییر داد.

 وی تصریح کرد: فرصت یعنی فاصله زمانی که انسان در آن زندگی می کند.

 استاد حوزه ادامه داد: مادری یا همسری لیاقت می خواهد، اما سؤال اینجاست که آیا هرکسی که مادر یا همسر نشود، لیاقت نداشته است؟

 حجت الاسلام هادی خاطر نشان کرد: به طور قطع و یقین، اینگونه نیست، بلکه لیاقت در واقع این است که وقتی انسان به درجه ای رسید، برای نگه داشتن آن و نه برای طی کردن مسیر رسیدن به آن مقام دارای لیاقت باشد.

 وی اظهار داشت: بسیاری از انسانها از فرصتهایی که خداوند به آنها داده به خوبی استفاده نمی کنند و بعد ناکامی های خود را به نام تقدیر الهی رقم می زنند.

 حجت الاسلام هادی یادآور شد: سعی کنید هر فرصتی که پیش روی شما قرار می گیرد، را دریابید و بهترین استفاده را از آن ببرید تا با تقدیر خداوند اشتباه نشود.

 وی توصیه کرد: دعا و عبادت را فراموش نکنید و همیشه از خدا بخواهید تا اگر شایستگی مقامی را ندارید به شما بدهد و زمینه لیاقت پیدا کردن برای مقام های ارزشمند را برای شما مهیا کند و البته استفاده از فرصتها را فراموش نکنید.