کد مطلب: 19858 تعداد بازدید: ۲۸۸

برگزاری نشست عقیدتی سیاسی با موضوع شبکه های اجتماعی و آسیب های آن از سوی مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس س یزدانشهر

یکشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۲:۳۷

نشست عقیدتی سیاسی با موضوع شبکه های اجتماعی و آسیب های آن با حضور اساتید، کادر و طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران  حضرت نرجس(س) یزدانشهر برگزار شد.

محمد جواد خواجه علی مسئول آموزش بسیج ناحیه شهر نجف آباد گفت: اولین آسیب شبکه های اجتماعی این است که این شبکه ها به عنوان شبکه های جاسوسی عمل می کنند.

 وی ادامه داد: با عضویت  در این شبکه ها، در مورد فرد اطلاعات جمع آوری می شود و در مواقع لازم از آن استفاده منفی می کنند.

 خواجه علی، با بیان اینکه قاتل شهید شهریاری -از دانشمندان هسته ای کشور-، یک فرد ایرانی بود که در اعترافات خود گفته ما را از طریق اینترنت پیدا کردند و به اسرائیل بردند و در آنجا برای ترور دانشمندان هسته ای آموزش دیدیم اظهار داشت: استفاده های نادرست و منفی از اشخاص و اطلاعات شخص عضو شبکه های اجتماعی خطری جدی است.

 وی افزود: دومین آسیبی که می توان به آن اشاره کرد این است که این شبکه ها حتی در حالت آفلاین هم می توانند اطلاعات شما را سرقت کنند.

 مسئول آموزش بسیج ناحیه شهر نجف آباد، گفت: از بین بردن امنیت روانی جامعه یکی دیگر از آسیب های این شبکه ها می باشد، به این شکل که دشمن از طریق این شبکه ها بر روی کوچکترین اتفاقات رخ داده در کشور، مانور داده و آن را به یک بحث سیاسی و امنیتی تبدیل می کند و در دل مردم  کشور هول و هراس می اندازند.

 وی افزود: از بین بردن حریم های شخصی آسیب دیگری است که می توان به آن اشاره کرد.

 خواجه علی، ادامه داد: با وجود این شبکه ها حریم شخصی افراد به راحتی شکسته می شود و روابط بین دختر و  پسر به صورت کاملاً عادی نشان داده شده و سبب ترویج روابط غیر اخلاقی بین جوانان و از هم پاشیده شدن بسیاری از خانواده ها و آسیب های دیگر می شود.

 وی اظهار داشت: چند راهکار برای دور ماندن از این آسیب ها وجود دارد که تهیه حافظه جانبی برای موبایل ها و کامپیوترها یکی از آنهاست.

وی تصریح کرد: باید بر روی دوربین گوشی ها و یا لپ تاپ هایی که دوربین جلو دارند برچسب زد و  هیچ وقت به هیچ کس در اینترنت اعتماد نکنیم.