کد مطلب: 19697 تعداد بازدید: ۲۵۸

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع تشویق به امر ازدواج و حمایت از فرزند آوری در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس س یزدانشهر

شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۸:۰۰
کارگاه آموزشی با موضوع تشویق به امر ازدواج و حمایت از فرزندآوری با حضور طلاب، اساتید و کادر از سوی مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) یزدانشهر برگزار شد.
حجت الاسلام حمزه هادی، استاد حوزه در این کارگاه گفت: تنها نردبان عرفان و معرفت الله، شکر گزاری می باشد و شکر گزاری با شناخت نعمت ها به دست می آید و بزرگترین نعمت خداوند به انسان، فرزند است.
 استاد حوزه، در ادامه افزود: فرزندان در خانه، در واقع چراغ های خانه هستند و این وجود فرزندان در خانه است که باعث استواری و پایداری خانواده می شود.
 وی اضافه کرد: توصیه اول ما به همه طلاب این است که در امر ازدواج سرعت عمل به خرج داده و سعی کنید معیارهای خود را برای ازدواج عاقلانه قرار دهید و بدانید که ازدواج در اسلام امر مقدسی است که خداوند بندگانش را به آن امر می کند و نتیجه آن را آرامش می داند و می فرماید: «خلق لکم من انفسکم اَزواجاً لتسکنوا الیها».
 حجت الاسلام هادی تصریح کرد: مهمترین معیار در امر ازدواج دینداری است و مابقی مسائل از جمله مسائل مالی را خود خداوند با تلاش بندگانش حل می کند، چراکه خداوند در سوره نور آیه 32 می فرماید: «وانکحوا الایامی منکم و الصالحین من عبادکم و امائکم اَن یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله» یعنی باید وسیله ازدواج مردان و زنان بی همسر و کنیزان و بردگان صالح را فراهم آورید، اگر تهی دست باشند خداوند از فضل خویش بی نیازشان می کند.
 وی ادامه داد: توصیه دوم ما این است که بعد از ازدواج، بچه دار شدن را به تاخیر نیندازید، چرا که در بسیاری از موارد کسانی که امر فرزند دار شدن را به تأخیر می اندازند، دچار بسیار ی از مشکلات ناباروری می شوند و باید میلیونها تومان پول خرج کنند تا شاید بتوانند بچه دار شوند و همچنین توصیه دیگر اینکه، از تک فرزندی بپرهیزید،  پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) می فرمایند: «فرزند زیاد کنید، من فردا به فزونی شما بر ملتهای دیگر افتخار می کنم».
 حجت الاسلام هادی تصریح کرد: پیامبر اسلام در جای دیگر می فرمایند: «فرزند پاره جگر مؤمن است، اگر زودتر بمیرد شفیع پدر شود و اگر دیرتر بمیرد، برای پدر طلب آمرزش کند و خدا او را بیامرزد».
 وی گفت: بدانید با تک فرزندی بزرگترین ضربه به خود فرزندان وارد می شود، زیرا بچه هایی که تنها هستند و هم بازی ندارند یا گوشه گیر می شوند، یا به دامن دوستان دیگر پناه می برند که شاید مناسب آنها نباشد.
 استاد حوزه گفت: سعی کنید بین فرزندان فاصله زیاد نباشد، تا بچه ها بتوانند همدیگر را درک کنند و بهتر از همدیگر مراقبت کنند و در نتیجه مشکلات در تربیت فرزندان نیز کمتر شود.
وی ادامه داد: طبق نظر سنجی به عمل آمده بهترین فاصله سنی بین فرزندان سه تا چهار سال است یعنی مادر بعد از 2 سال شیر دهی باید یک سال استراحت کند و تغذیه سالم انجام دهد و سپس اقدام به آوردن فرزند بعدی کند.