کد مطلب: 19588 تعداد بازدید: ۵۴۲

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان

دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۶:۱۶
*جذب طلاب فارغ التحصیل حوزه های علمیه در آموزش و پرورش به بالندگی دینی مدارس کمک می کند
حجت الاسلام سید مهدی ابطحی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در مصاحبه با خبرنگار دوهفته نامه حق معلوم ضمن اشاره به استقبال قابل توجه خواهران از حوزه علمیه گفت: اصفهان به نسبت جمعیت خود، بالاترین تعداد حوزه علمیه خواهران شیعه را دارد. وی ادامه داد در استان اصفهان 56 حوزه علمیه خواهران وجود دارد که به تصویب شورای عالی بنیانگذاری حوزه های علمیه رسیده است وی در ادامه افزود: حدود 7500 طلبه خواهر در استان اصفهان مشغول به تحصیل می باشند و تاکنون حدود 5000 فارغ التحصیل داشته است. وی در رابطه با تأسیس حوزه علمیه خواهران گفت:ابتدای تأسیس این حوزه در کشور سال 76 و به دستور رهبر معظم انقلاب بوده است.  در اصفهان مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان از سال 86 آغاز شد.
حجت الاسلام ابطحی در ادامه افزود: راه اندازی حوزه های علمیه خواهران با موافقت و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و مدارک ارائه شده به فارغ التحصیلان رسمی و متون درسی در این حوزه ها متنوع می باشد و نظام آموزشی آن به صورت ترمی است.
وی بیان داشت: در ابتدای تاسیس حوزه های علمیه در اصفهان، بیشتر مکان ها استیجاری و یا به طور موقت بود ولیکن خوشبختانه امروز با مساعدت مسئولین استان و خیرین، اکثر مکان های حوزه علمیه یا احداث شده و یا در حال احداث است.
وی در این رابطه گفت حوزه ای به هیچ وجه به دولت وابسته نیست و با حمایت مردم تامین می شود. مدیر حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه امروز تهاجم فرهنگی در کشور نمود بیشتری پیدا کرده است افزود ما در حال تربیت و تقویت نیروهایی هستیم که بتواند در جهت رشد فرهنگ دینی با الاخص در بین خواهران تلاش کنند.
وی ادامه داد: در مورد اهمیت حوزه های علمیه خواهران، رهبر معظم انقلاب فرمودند: پدیده خواهران طلبه، خیلی پدیده عظیم و مبارکی است، هزاران عالم، پژوهشگر، فقیه و فیلسوف در حوزه های علمیه تربیت می شوند. این چه حرکت عظیمی خواهد بود... برای انقلاب آبروست.
*برای اولین بار سطح 4 در حوزه علمیه خواهران تأسیس شد
حجت الاسلام ابطحی افزود از امسال حوزه علمیه خواهران برای اولین بار مجوز تدریس سطح 4 یعنی معادل دکتری را در رشته های تفسیر و علوم قرآنی و فقه و اصول کسب کرده است.
همچنین در اوایل تاسیس حوزه علمیه خواهران، اکثر مدرسان از حوزه علمیه برادران بودند که به قوه الهی امروز اکثر مدرسین حوزه خواهران از طلب فرهیخته حوزه علمیه خواهران هستند.
حجت الاسلام ابطحی در خاتمه افزود: در استان اصفهان 66 عنوان کتاب توسط خواهران طلبه تألیف شده است و دارای 65 نشر فعال در سطح استان می باشیم.
*آموزش و پرورش فارغ التحصیلان حوزه های علمیه را جذب نماید
همچنین وی در پایان درخواست نمود وزارت آموزش و پرورش جهت جذب طلاب فارغ التحصیل حوزه های علمیه ردیف اختصاصی جذب قرار دهد تا مدرسین متخصص علوم دینی  بتوانند  در حوزه های دینی و معارف اسلامی به تدریس بپردازند. و این امر می تواند به رشد و بالندگی فضای دینی و معنوی مدارس کمک نماید.