کد مطلب: 19565 تعداد بازدید: ۲۳۷

برگزاری دوره فرزنـدپروری در مدرسه علمیه خواهران جامعه النور اصفهان

شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳:۱۵
دوره فرزندپروری ویژه دانش آموختگان و طلاب متاهل در مدرسه علمیه خواهران جامعه النور اصفهان برگزار شد.
مشاور کودک و نوجوان مرکز مشاوره طلاب حوزه علمیه اصفهان در دوره فرزندپروری با عنوان مهارتهای لازم برای آموزش  فرزند گفت: هوش متوسط کودکان 110 درصد است و بیشترین افزایش هوش تا سن 7 سالگی است .
 وی ادامه داد: هفت مهارت درک مطلب، زبان، حافظه، ریاضی، مهارتهای حرکتی ظریف، مهارت شناختی و  استدلال دیداری- فضایی در انسان وجود دارد که باید این مهارت ها را آموزش دهیم تا پنج توانایی به دست آید.
 وی با بیان پنج توانانی کنجکاوی، سرسپردگی به علایق، پشتکار، تحمل شکست و خود کنترلی اظهار داشت: درک مطلب، فهم و دریافت کودک از اطلاعات (رنگ ها، حیوانات، رفتارهای اجتماعی) مثل این است که بچه معنای عذر خواهی را بفهمد.
 خسروانی در ادامه به توضیح سه حافظه بلند مدت، فعال و کوتاه مدت پرداخت و بیان داشت: حافظه بلند مدت مهم ترین حافظه است، چون بچه ها در مدرسه با این حافظه بسیار کار دارند مثل جدول ضرب که با تمرین و کار کردن تقویت می شوند.
 وی تصریح کرد: حافظه بلند مدت باید قبل از دبستان فعال شود و حافظه کوتاه مدت لحظه ای و چند ثانیه بیشتر نیست.
 وی با اشاره به اینکه حافظه فعال حافظه ای است که همین الان با آن کار داریم بیان داشت:  زمانی که با بچه در خانه هستیم باید بهترین بهره وری را داشته باشیم و همزمان با بچه کار کنیم.
 مشاور کودک و نوجوان مرکز مشاوره طلاب حوزه علمیه اصفهان تاکید کرد: جایگاه مادر و همسری خود را بشناسیم زیرا ایجاد فضای پر از آرامش در خانواده وظیفه مادر است.