کد مطلب: 19562 تعداد بازدید: ۲۴۴

برگزاری نشستی با عنوان ارزش علم و علم آموزی از سوی مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه س اصفهان

شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۸:۱۴
نشستی با عنوان ارزش علم و علم آموزی ویژه اساتید از سوی مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان برگزار شد.
عزت شیخ الاسلام، مشاور مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان در این نشست به ارزش علم اشاره داشت و بیان کرد: اهل علم کسانی هستند که خداوند آن ها را بالا می برد و برای آنان درجات مختلفی وجود دارد.
 وی گفت: علم الهی می تواند اکتسابی و یا تفویض الهی باشد و این تفویض را خدا به کسی ارائه می کند که با نور خدایی عالم را می بیند و با نفس خود جهاد می کند.
 مشاور مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان با اشاره به آیاتی از سوره فجر و تفسیر و تبیین آن بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرماید: هرکس می خواهد به بهشتیان بنگرد، به آموزندگان علم بنگرد، قسم به آنکه جانم در دست اوست هر که طالب علمی باشد که به سمت استاد حرکت می کند، خداوند به هر قدم او عبادت یکسال را عطا می کند و به هرقدمی که بر می دارد خداوند یک شهر در بهشت به او می دهد و روی زمین راه می رود در حالی که زمین برای او طلب بخشش می کند و مورد آمرزش عام خداوند است و ملائکه شهادت می دهند که این ها از آتش جهنم نجات یافتند.
 وی گفت: کسی که برای طلب علم دو گام بردارد و در نزد عالمی دو ساعت بنشیند و از او دو کلمه بشنود خداوند بر او دو باب بهشتی را واجب می کند.
 همچنین در ادامه رضوان خیاطان مصطفوی، مدیر مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه محدثه اصفهان به وظیفه مهم اساتید در این زمانه اشاره کرد و به آنان متذکر شد: باید با ابزار علم وارد جامعه شده و به وظیفه خود که گسترش فرهنگ دینی و اسلامی است به بهترین شیوه بپردازید.