کد مطلب: 19547 تعداد بازدید: ۲۷۰

برگزاری نشست اخلاقي ویژه مبلغین در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س فريدن

چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۲:۰۹
نشست اخلاقی ویژه مبلغین با حضور اساتید، مبلغین، هیات امناء و طلاب در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) فريدن برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد تقی علوی از اساتید و مبلغین قم با بیان برخی از فضایل امام حسن مجتبی(ع) در مورد وظایف طلاب خواهر به عنوان یک مبلغ خوب گفت: شما خواهران طلبه در مکانی مشغول به تحصیل هستید که می توانید به خانواده ها تلنگری وارد کنید و در این زمینه وظیفه شما به مراتب وسیع تر و سنگین تر می شود.
 وی با اشاره به اینکه این موقعیت می تواند شما را به حد بالا برساند اظهار داشت: اگر یک مبلغ خوب باشید با همان تبلیغ می توانید خود را در بهشت کنار اهل بیت(ع) برسانید و این امر نشان دهنده اهمیت این وظیفه خطیر می باشد.
 وی در ادامه گفت: مبلغین باید در بیان مسایل و احکام دینی دقت نظر داشته باشند و روی یک حکم شرعی باید خوب تحقیق نموده و با مبلغین دیگر نیز در مورد یک مساله به مباحثه بپردازد.
 حجت الاسلام علوی در پایان گفت: شما طلاب و مبلغین باید دقت داشته باشید که حتما در جلسات خانگی که برای عامه می روید، مباحث اعتقادی و احکام صحیح را بیان کنید، چرا که فردای قیامت باید برای هر لحظه از رفتارتان پاسخگو باشید.
 گفتنی است در ابتدای مراسم محفل انس با قرآن کریم با حضور طلاب برگزار گردید و طلاب به قرائت دسته جمعی آیات قرآن کریم پرداختند و در ادامه قرآن کریم به صورت کامل ختم شد .