کد مطلب: 19541 تعداد بازدید: ۲۴۳

برگزاری نشست با عنوان پاسخ به شبهات از سوی مدرسه علمیه خواهران اهل بیت ع ملک شهر

چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۲:۰۳
نشست با عنوان پاسخ به شبهات با حضور اساتید، کادر و طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران اهل بیت(ع) ملک شهر برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین صغیرا کارشناس مسائل خانواده، در پاسخ به سؤال علّت واگذاری حق حضانت فرزندان به مرد گفت: با توجه به حدیث المرأة ریحانة لیست بقهرمانة و با توجه به ویژگی های روحی و جسمی زن، حقوق و وظایف خاصی برایش در نظر گرفته شده است.
 وی ادامه داد: در برخی از موارد خود زن بدون توجه به این ویژگی ها تمایل به تغییر وظایف دارد و در این مورد نیز اگر حق حضانت به زن واگذار شود به ضرر او خواهد بود، چرا که در این صورت مرد راحت طلب و بی تقیّد به خانواده و فرزندان خواهد شد.
 وی در پاسخ به سؤال علّت واگذاری حق طلاق به مردان نیز افزود: زنان با توجّه به ویژگی های روحی، بسیار زودتر از مردان احساساتی شده و تصمیم به طلاق می گیرند؛ با این حال اسلام راه را به روی زنان نبسته است و زن می تواند قبل از ازدواج، حق طلاق را به عنوان شرط ضمن عقد خود قرار دهد.
 حجت الاسلام صغیرا، در خصوص علّت تعدّد زوجات اظهار داشت: تعدد زوجات نه تنها آسیب نیست، بلکه راه حلی برای رفع نیازی از نیازهای جامعه می باشد.
 استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: در جنگ ایران و عراق حدود پنج هزار زن شهید شدند در حالی که بیش از 235 هزار مرد به شهادت رسیدند که اگر فرض کنیم 50 درصد از این تعداد متأهل بودند؛ حدود صد هزار زن و بیش از این تعداد بچه بی سرپرست شدند که علاوه بر نیازهای اقتصادی، نیازهای عاطفی و روحی دارند که با تعدد زوجات این مشکل بر طرف می شود.