کد مطلب: 19468 تعداد بازدید: ۳۴۹

برگزاري مراسم تودیع و معارفه مدیر مدرسه علمیه خواهران خدیجه کبری س اصفهان

پنجشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴:۱۸
جلسه تودیع ومعارفه مدیر مدرسه علمیه خواهران خدیجه کبری(س) اصفهان با حضور، مدیرحوزه علمیه خواهران استان اصفهان و مسئولین مدیریت استان ، اعضاي هيئت امنا مدرسه، اساتید و طلاب در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان ضمن تبریک عید سعید فطر و خیر مقدم به حاضرین با اشاره به نماز عید فطر بیان داشت: خداوند تبارک و تعالی در هیچ کدام از نماز ها ذکری برای قنوت معین ننموده اند جز نماز عید فطر و قربان که  9 مرتبه این ذکر تکرار می گردد که نشان از اهمیت اذکار این قنوت دارد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به اذکار پایانی دعای این قنوت که می‌خوانیم « وَاَنْ تُدْخِلَنِی فِی کُلِّ خَیْرٍ اَدْخَلْتَ فِیهِ مُحَمَّداً وَآلَ مُحَمَّدٍ ، وَاَنْ تُخْرِجَنِی مِنْ کُلِّ سُوءٍ اَخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّداً وَآلَ مُحَمَّدٍ »، بیان نمود: در صورتیکه این دعا در حق ما مورد اجابت واقع شود بهترین دعایی است که می توان از خداوند برای سعادتمند شدن در این دنیا و آخرت خواست.
وی با بیان روایتی از پیامبر اسلام(ص) که فرمودند: إِذَا أَرَادَ اللَّهُ بِعَبْدٍ خَيْراً فَقَّهَهُ فِي الدِّينِ گفت: یکی از مضامین کلمه خیر در دعای قنوت این است که وقتی خداوند اراده کند به بنده اش خیری برساند او را فقیه در دین و آشنای به معارف و احکام الهی می کند.
حجت الاسلام و المسلمین ابطحی اظهار داشت: حوزه های علمیه باب فقاهت است و افراد در حوزه ها فقه آل رسول می آموزند تا بتوانند آنرا در جامعه برای عموم مردم نشر دهد.
لازم به ذکر است در پايان اين نشست حجت‌الاسلام والمسلمین ابطحی از زحمات شش ساله خانم خسروی مدير سابق مدرسه علميه خدیجه کبری(س) اصفهان تقدیر و طي حکمي سرپرستي اين مدرسه را به مدت يکسال به خانم محبیان اعطا نمود.