کد مطلب: 19426 تعداد بازدید: ۴۴۷

برگزاری سلسله نشست هایی تحت عنوان فرزند پروری و فرزند آوری، توجه به خلاقیت فرزندان ، خانواده و رسانه در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان

سه شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵:۴۳
سلسله نشست هایی تحت عنوان سه مبحث اصلی شامل: فرزند پروری و فرزند آوری، توجه به خلاقیت فرزندان ، خانواده و رسانه برای عموم بازدید کنندگان از نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان در غرفه مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد.
خانم جهانشاهی مشاور موسسه آموزش عالی مجتهده امین(ره) اصفهان در فاز اولین نشست با موضوع فرزند پروری و فرزند آوری گفت: در خانواده های دارای چند فرزند از بچه دوم به بعد بچه ها باهوش ترند.
وی گفت: بچه های تک فرزند دچار بلوغ زودرس می شوند، چون عموما تنها هستند و در شرایطی زندگی می کنند که نمی توانند همپا داشته باشند.
مشاور موسسه آموزش عالی مجتهده امین(ره) اصفهان افزود: بچه های تک فرزند خورنده امکانات خانواده هستند و بسیار پرتوقع هستند.
وی افزود: بچه های تک فرزند موفقیت اجتماعی ندارند زیرا نمی توانند با انسان ها بسازند و رفتار اجتماعی خوبی داشته باشند.
مشاور موسسه آموزش عالی مجتهده امین(ره) اصفهان اظهار داشت: در خانواده های پر جمعیت بچه ها هوش اجتماعی بالاتری دارند.
خانم جهانشاهی در فاز دوم این نشست با موضوع توجه به خلاقیت فرزندان  گفت: پیشرفت و ترقی در جوامع انسانی مرهون انسان های خلاق است.
وی با بیان اینکه اوج خلاقیت در کودکان از سه الی ده سالگی می باشد گفت: مادران و مربیان آموزشی باید شیوه پرورش خلاقیت و طولانی کردن آن را بیاموزند.
مشاور موسسه آموزش عالی مجتهده امین(ره) اصفهان راه های ایجاد و تقویت خلاقیت در کودکان را آموزش خوب دیدن، شنیدن، بوئیدن و لمس کردن از اوایل کودکی و عدم آموزش مستقیم عنوان کرد.
وی گفت: عدم استفاده از تلویزیون ، موبایل ، تبلت می تواند فرزندان را وادار به خلاقیت و نوآوری کند.
مشاور موسسه آموزش عالی مجتهده امین(ره) اصفهان گفت: گل بازی، قیچی کاری، خیاطی، نقاشی از جمله کارهایی است که می تواند خلاقیت در کودکان را بالا ببرد.
وی گفت: رسانه های دیداری قدرت بالایی در انتقال مفاهیم به بینندگان دارد و باید مورد تامل و دقت خاص قرار بگیرند.
خانم جهانشاهی در ادامه افزود: استفاده از مبایل ، تلویزیون و کامپیوتر و بازی های مربوط به آن بیش از دو ساعت برای کودکان تجویز نمی شود و باید خوراکی که رسانه های بیگانه می دهند را مورد بررسی قرار داد.
مشاور آموزش عالی موسسه مجتهده امین اصفهان اظهار داشت: بسیاری از تهاجم های فرهنگی و جنگ های نرم توسط کارتون به کودکان منتقل می شود .
وی با اشاره به آسیب های برنامه های تلویزیونی بیگانه گفت: برخی از این کارتون ها باعث سرباز زدن فرزندان پسر در آینده از ازدواج می گردد و برخی از این انیمیشن ها جدایی و از هم پاشیدگی در خانواده را می آموزد.
وی القاء نمادهای شیطان پرستی در این فیلم ها را از دیگر آسیب های برنامه های تلویزیونی بیگانه عنوان کرد.
خانم جهانشاهی تصریح کرد: خانواده ها باید از کودکی راه های مقابله با جنگ نرم و شیوه های مبارزه ی سینمایی را بیاموزند.