کد مطلب: 17838 تعداد بازدید: ۳۴۳

برگزاری نشست اخلاقی به مناسبت ماه رجب در مدرسه علمیه خواهران زهرائیه نجف آباد با حضور امام جمعه شهرستان

پنجشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۱:۰۴
همزمان با شروع ماه رجب نشست اخلاقی با حضور اساتید، طلاب و کادر در مدرسه علمیه خواهران زهرائیه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسناتی امام جمعه شهرستان نجف آباد به مناسبت ماه رجب در جمع طلاب مدرسه علمیه زهرائیه نجف آباد گفت: این ماه چه ماهی است که عارفان به حق این ماه، در قیامت به نام رجبیون شناخته می شوند.

وی افزود: خداوند مخلوق خود را می شناسد و می داند که آدم با آنکه مسجود فرشته هاست،  ولی مدام در خطر است و در روایات آمده است که هیچ کس نباید خود را تا آخرین لحظات عمر در امان بداند و از طرف دیگر نیز سفارش به امید و رجا نسبت به لطف خدا شده است.
حجت الاسلام حسناتی با بیان اینکه حب الدنیا رأس کل خطیئه است اظهار داشت:  دنیا نردبانی است که باید بر روی آن پاگذاشت و بالا رفت و زمانی که آن را دوست داشته باشی پا گذاشتن بر آن سخت است و انسان خود هم جزء این دنیاست.
امام جمعه شهرستان نجف آباد تصریح کرد: یکی از رسالت های قرآنی آن است که دید انسان را نسبت به همین قرآن تغییر دهد.
وی به آیات مربوط به دنیا در قرآن اشاره کرد و گفت: دنیا در قرآن و روایت بسیار ناچیز معرفی شده، اما انسان حقیقت آن را نمی داند و به همین دلیل محبوب آن را خود قرار می دهد.
امام جمعه شهرستان نجف آباد ادامه داد: در صورتی که باید دنیا در جهت محبوب مصرف شود و وسیله ای باشد برای آنکه ما به هدف اصلی برسیم و خداوند ایمان را زینت برای انسان قرار داده است.
امام جمعه شهرستان نجف آباد با بیان اینکه خداوند ابزار گذشتن از فریب دنیا و غفلت را فراهم کرده تصریح کرد: زمان های ویژه از جمله این ابزار است که برای درک شب قدر، ماه رجب قرار داده شده تا انسان خود را برای شب قدر آماده سازد.
وی در انتها به اعمال این ماه اشاره کرد و گفت: دو کار مهم  استغفار و ذکرهایی که ویژه این ماه استدر این ماه اهمیت دارد و دیگری توحید است و باید در این ماه و ماه شعبان تمرین کنیم تا بتوانیم اصول آن را در زندگی پیاده کنیم.