کد مطلب: 16742 تعداد بازدید: ۳۴۵

برگزاری نشست علمی پژوهشی از سوی مدرسه علمیه خواهران الزهرا المرضیه س اصفهان

پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۴:۴۲
نشستی با موضوع تاثیر شبکه های اجتماعی ماهواره ها و رسانه بر تربیت دینی خانواده با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد علی قیصریان از اساتید حوزه و دانشگاه برگزار از سوی مدرسه علمیه الزهرا المرضیه (س) اصفهان گردید.
 حجت الاسلام قیصریان گفت: کشور های غربی قبل از دست زدن به هر اقدامی به حوزه مردم شناسی وارد می شوند و بعد دست به عمل می زنند.
مدیریت برنامه ریزی و نظارت ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان افزود: چون کشور ما برای آنها مهم بوده و هست، روی آن کارهای مردم نگاری انجام می دهند و خروجی آن فیلم، عکس و مقاله هایی است که برخی باورهای مردم را با تحریف عمدی و برنامه ریزی شده نشان می دهد.
وی با بیان اینکه کشور های غربی فیلم های زیادی درباره  انقلاب اسلامی ایران می سازند که متاثر به حماسه ی عاشورا است اظهار داشت: آنها در حوزه ی مردم شناسی  بسیار قوی و الهام گرفته از واقعیات کار می کنند.
دکتر قیصریان افزود: این موارد نشان از جنگ نرم است که در این جنگ اسلحه، رسانه می باشد.
استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: یکی از انواع  رسانه ها آن که در راس پیکان است و  به سمت ایران قرار گرفته ماهواره می باشد.
وی افزود: ماهواره با ورود خود، روی تک تک ابعاد سبک زندگی دست گذاشت و آنها را دست خوش تغییر کرد و حال سوال این است که این تکنولوژی، سوار بر افکار مردم است و در خدمت ما یا ما در خدمت او و سوار بر موج آن هستیم؟
دکتر قیصریان گفت: در حال حاضر 1800 ماهواره  فعال در آسمان ایران قراردارد که در حوزه های مختلف از جمله موسیقی، کودک و نوجوان، کلیپ، شوی موزیکال و سیاسی در حال فعالیت هستند.
وی تاکید کرد:  بیشتر برنامه های شبکه های ماهواره ای مفهوم خانواده را زیر سوال برده، در اصل کارش تخریب مبانی برای کودکان است و کشته های این جنگ نرم، افراد خانواده هستند و شخص در کل منفور جامعه و خانواده اش می شود .
استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: متاسفانه هنوز جنگ نرم را باور نکرده ایم و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) از بیست و دو سال پیش درباره جنگ نرم تذکر دادند.
حجت الاسلام قیصریان افزود: یکی دیگر از مباحث ماهواره ها شبکه های فارسی زبان است که دارای گونه های مختلف خبری، سیاسی است که ادعای بی طرفی می کنند ولی با دقت در متن خبر جهت دار بودن شبکه قابل فهم است و سرعت پخش خبری آنها هم بسیار بالا ست و بیننده ها را نسبت به کشور خودشان بدبین می کند.
وی در پایان با بیان اینکه هدف دشمن از این برنامه ها در ماهواره ها فقط ایدئولوژی شیعه است  گفت: آنها با تفکر حسینی و شیعی مشکل دارند و قصد تضعیف و تخریب این ایدئولوژی را دارند و شما باید بصیرت داشته باشید و فتنه شناس باشید تا توان مقابله با آنها را پیدا کنید.