کد مطلب: 16048 تعداد بازدید: ۳۸۶

برگزاري نشستی با عنوان «تقويت مهرورزي در خانواده» با حضور خانواده طلاب در مدرسه علميه خواهران حضرت زهرا(س) خميني شهر

سه شنبه ۳۰ دى ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۹:۱۰
به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت زهرا(س) خمینی شهر جلسه ای با عنوان «تقویت مهرورزی در خانواده» با حضور همسران طلاب در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد.
خانم قارایی مشاور مدرسه ی علمیه خواهران حضرت زهرا(س) خمینی‌شهر هدف از برگزاری این نشست را رسیدن به راه حل های مناسب در جهت دست یابی به خانواده ی قرآنی که الگوی مناسبی برای ارائه به جامعه ی اسلامی دانست.
وی با محوریت قرار دادن آیه ی 21 سوره روم به تبیین ویژگی های همسران شایسته پرداخت و لزوم یادگیری مهارت های زندگی را یکی از ضروری ترین نیاز ها دانست.
قارایی با اشاره به احادیثی از حضرت رسول(ص) در مورد محبت زنان در خانواده گفت : هر چه محبت عبد به مولایش بیشتر باشد محبت او نیز به همسرش بیشتر خواهد شد چرا که ایمان از سنخ محبت است و دوست داشتن و تکریم بانوان از اخلاق انبیای الهي است.
وی در ادامه آگاهی از حقوق همسران را یکی از وظایف آنان دانست و اذعان کرد: آگاهی همسران از حقوق یک دیگر موجب افزایش محبت بین آن ها خواهد شد چرا که آگاهی از ابتدایی ترین گام ها برای داشتن یک زندگی ایمانی است، ضمن آن که آگاهی از حقوق برخی از توقعات کاذب همسران را از بین خواهد برد.
مشاور مدرسه در پایان به اهمیت گفت و گوی همسران با یک دیگر اشاره کرد و افزود: از موانع گفت و گوی صحیح می توان به علل محیطی و درونی از جمله تلوزیون، موبایل و یا ترس ها و کینه ها اشاره کرد.