کد مطلب: 15894 تعداد بازدید: ۵۷۸

برگزاری نشست معاونین فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان اصفهان با رویکرد بررسی و چگونگی گزارش نویسی عملکرد نیمسالانه فرهنگی

چهارشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۸:۲۱
نشست فرهنگی با رویکرد بررسی و چگونگی گزارش نویسی عملکرد نیمسالانه فرهنگی مدارس علمیه و با حضور 23 نفر از معاونین فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.
 صدیقه بهشتی معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان برگزاری شورای فرهنگی با حضور موسس، مدیر، کادر، اساتید مدعو با طرح موضوعات فرهنگی به منظور آشنایی با مشکلات اخلاقی طلاب دو جلسه در ماه را ضروری دانست.
وی با اشاره به لزوم برگزاری جلسات اخلاق عمومی تاکید کرد: برگزاری جلسات به صورت مرتب و هفتگی و بابه‌کارگیری اساتید مجرب و با هدف تربیت طلاب باید صورت پذیرد.
معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان انتخاب موضوع جذاب و استاد متبحر برای جلسات اخلاقی را جزء راهکارهای مفید برای برگزاری و نتیجه بخش بودن این جلسات عنوان کرد.
وی لازمه راهنمایی طلبه توسط مربیان اخلاق را ارتباط و تعامل موثر استاد و طلبه دانست و گفت: استاد اخلاق پس از بررسی و پی بردن به مشکل طلبه باید از طرق مختلف از جمله برگزاری جلسه دونفره یا نشست اخلاقی به برطرف کردن شبهه و یا مشکل طلبه بپردازد.
گفتنی است: در پایان معاونین فرهنگی مدارس موفق در زمینه اخلاق و تهذیب عوامل موفقیت در برگزاری جلسات اخلاقی را برگزاری جلسات اخلاق مناسب نیاز هر کلاس، دعوت از اساتید متخلق و تشکیل گرههای اخلاقی و متعهد شدن برای برطرف کردن مسائل اخلاقی به مدت 40 روز بین طلاب و کادر و اساتید عنوان کردند.