کد مطلب: 15678 تعداد بازدید: ۳۹۸

برگزاری نشست با عنوان فضای مجازی و اثرات ماهواره در سالن اجتماعات مدرسه علمیه الزهرا س شهرستان فریدن

پنجشنبه ۴ دى ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۷:۱۵
نشستی با عنوان فضای مجازی و اثرات ماهواره با حضور اساتید، کادر و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه الزهرا(س) شهرستان فریدن برگزار شد.
حجت الاسلام مالک اکبری، استاد حوزه و مبلغ دینی در نشستی با موضوع آسیب های ماهواره در  خصوص فضای مجازی، مهم ترین دلایل استفاده از این فضا را سهولت در ارسال و دریافت پیام و نبود انحصار در رساندن مطالب با موضوعات مختلف به افراد دانست و گفت: قدرت تأثیرگذاری بیشتر این فضا اعم از رسانه، تلفن همراه، اینترنت و ماهواره و قدرت انتقال آن باعث شده است که میلیون ها پیام اعم از تصویر و نوشتار با موضوعات مختلف را بتوان به سراسر جهان مخابره کرد.
 
حجت الاسلام اکبری افزود: عدم آگاهی خانواده ها از امکانات این فضا و نحوه استفاده و آسیب ها و خطرات آن باعث ترویج و تشدید استفاده از آنها شده است.
 
وی در ادامه مهم ترین آسیب های ماهواره در خانواده را ترویج مصرف گرایی عنوان و تصریح کرد: ترویج و ازدواج همجنس ها و چند همسر برای یک زن از طریق سریال هایی که در ماهواره پخش می شود، ترویج بی حجابی و بدحجابی و بمباران جنسی فرزندان از جمله آسیب های جدی این فضاهای مجازی است.
 
این استاد حوزه و مبلغ دینی با اشاره به استفاده از مشروبات الکلی در برنامه های این شبکه ها افزود: ایجاد تردید در فرهنگ دینی و بی توجهی به رعایت احکام اسلامی از دیگر تخریب هایی است که توسط این شبکه ها ایجاد می شود.