کد مطلب: 15561 تعداد بازدید: ۳۶۶

همزمان با هفته پژوهش

/ افتتاح پژوهشكده علم و دين در مركز تخصصي تفسير و علوم قرآني نرجس خاتون س شاهين

پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۳:۵۸
پژوهشكده علم و دين با حضور مديريت حوزه هاي علميه خوهران اصفهان، حجه الاسلام والمسلمين ملكيان امام جمعه شاهین شهر و جمعی از طلاب در مركز تخصصي تفسير و علوم قرآني نرجس خاتون(س) شاهين شهرافتتاح شد.
حجت الاسلام والمسلمين سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در اين آیین گفت: علم مقدمه كار پژوهشي است و ذي المقدمه بياني است كه ما مردم را با آن آشنا مي كنيم و يا كتابي است كه در اختيار مردم قرار مي دهيم.
وی با اشاره به روايتی كه وقتي انسان از دنيا مي رود همه پرونده هایش جز سه دسته  از جمله «عالم ينتفع بعلمه»« عالمي كه علمش به او نفع مي  رساند»بسته مي شود اظهار داشت: باید تلاش کنیم در زمینه های علمی پژوهشی آثار ماندگار و تاثیرگذاری برجای بگذاریم.
حجت‌الاسلام ابطحی به بزرگاني چون محقق حلي(ره)، شهيداول و شهيدثاني(ره)، امام خميني(ره)، شيخ عباس قمي، علامه مجلسي، شيخ انصاري و آخوندخراساني كه ازعلماء شيعه هستند اشاره كردو اظهار داشت: هريك از این بزرگان كتب بسياري را در ترويج دين مبین اسلام  نگاشته اند.
وی خطاب به طلاب علوم ديني تصریح کرد:  علم را فرا بگيرید و به صورت جدي به پژوهش بپردازید  و  پژوهش را در حوزه هاي علميه مبناي تحصيل قرار دهید.
در ادامه این آیین عفت رمضانيان،  معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، ضمن گرامي داشت هفته پژوهش از طلاب درخواست کرد: با علم و تحقيق پاسخگوي شبهات روز باشند و با نقد و اظهار نظر مقالات و پايان نامه هاي مطلوبي تدوين نمايند.
وی تاکید کرد: سه معاونت آموزش، فرهنگي و تهذيب و پژوهش در كنار يكديگر، مي توانند طلابي با علم و اخلاق و پژوهشگر تربيت نمايند.
پژوهشكده علم و دين با پنج سيستم كامپيوتري مجهز به نرم افزارهاي علوم اسلامي از جمله نرم افزارهاي نور و قائميه مي باشد که اين پژوهشكده به عنوان يك مرکز رایانه ای اسلامي آماده خدمات رساني به طلاب مي باشد.